Przejdź do treści
ZAWODY TENIS STOŁOWY 2019
3 kwietnia 2019

ZAWODY TENIS STOŁOWY 2019

W dniu 13.03.2019r po raz kolejny na obiektach sportowych SP. Nr. 10 w Dębicy, dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Pana Mariusza Zająca, odbył się XIV Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Dębicy. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia zawodów dokonali Starosta Powiatu Dębickiego Pan Piotr Chęciek oraz Dyrektor ZSS w Dębicy Pani Marta Biłas. Pan Piotr wspólnie z Wicestarostą Panem Adamem Pieniążkiem rozegrali mecz pokazowy, który zapoczątkował wspaniałą rywalizację i entuzjazm sportowy wśród zawodników w dalszych rozgrywkach. No Valid Folder Selected

 

Głównym celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego jako dyscypliny oraz formy rewalidacji dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. W turnieju wzięło udział 7 drużyn z terenu powiatu: WTZ Dębica, WTZ Brzostek, WTZ Bobrowa Wola, ŚDS Brzostek, ŚDS Dębica,, DPS Dębica oraz gospodarz zawodów ZSS w Dębicy. W zawodach uczestniczyło 41 zawodników, w poszczególnych grupach sprawnościowych wyniki przedstawiają się następująco: W grupie IV kobiet: I miejsce zdobyła Szymal Elżbieta (ŚDS Brzostek), II miejsce zajęła Białas Iwona (WTZ Brzostek), III lokata przypadła Rózańskiej Bernadecie (ZSS z Dębicy). W grupie III męskiej: I miejsce uzyskał Smagacz Sławomir (WTZ Brzostek), na II miejscu ulokował się Zachara Łukasz (WTZ Brzostek), III miejsce zdobył Borowiecki Piotr  (DPS Dębica).W grupie II męskiej: I miejsce zajął Łukasik Leszek (WTZ Brzostek), II miejsce przypadło Czubie Dawidowi (ZSS z Dębicy), III miejsce uzyskał Broda Paweł (ŚDS Dębica). W grupie I męskiej: na I miejsce uplasował się  Ciastoń Dariusz (ŚDS Brzostek), II miejsce zdobył Lis Łukasz (ŚDS Brzostek),  III lokata przypadła Mijalowi Markowi (ŚDS Brzostek). Najlepszych zawodników uhonorowano dyplomami, medalami i cennymi nagrodami rzeczowymi. Tenisowa rywalizacja odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Związku Chemików przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy, jak również Firmie UPM Service Tarnów Stanisław Ślaga, serdecznie im dziękujemy. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy: H. Stachnik, K. Jurkowski, B. Lada, B. Różańska, K. Jurkowski, D. Czuba, J. Maziarka D. Kliś,, P. Świątek, O. Głodek, A. Wołowiec.  Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy: Z. Rajnfus, M. Kramarz, Ł. Drąg, U. Burkat, A. Sobolak, K. Warżel.  Serdecznie dziękujemy za pomoc przy organizacji turnieju wszystkim darczyńcom i współorganizatorom.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content