Przejdź do treści
XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 7-OSOBOWEJ DRUŻYN MĘSKICH I ŻEŃSKICH OLIMPIAD SPECJALNYCH W KONINIE
17 października 2016

XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 7-OSOBOWEJ DRUŻYN MĘSKICH I ŻEŃSKICH OLIMPIAD SPECJALNYCH W KONINIE

W dniach 06-09 października 2016 r. drużyna podkarpacia z naszymi uczniami w składzie, brała udział w  XVII Ogólnopolskim Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Drużyn Męskich i Żeńskich Olimpiad Specjalnych organizowany przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Konin.No Valid Folder Selected

W imprezie uczestniczyło  260 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 Oddziałów Regionalnych Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. Celem zawodów jest popularyzacja piłki nożnej oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów. Ceremonia Otwarcia odbyła  się w czwartek o godzinie 19.00 w Auli Jana A.P. Kaczmarka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie podczas , której wystąpili : Szkoła Tańca i Baletu FART z Konina, wokalista Łukasz Komar Muszyński oraz Dawid Krzyżanowski z pokazem freestyle football. Mecze rozgrywane były od piątku do niedzieli na stadionie piłkarskim im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego. W piątek nasza drużyna w składzie ZSS Dębica Dawid Kliś, Kamil Nawracaj, SOSW Rudnik Dawid Bednarczyk, Piotr Kowalski, Piotr Rychlicki, Mariusz Pchełka, Konrad Szabat, Sylwester Kata,  ZSS Tarnobrzeg Jarosław Krawczyk, Jakub Rogala,( Marek Kramarz ZSS Dębica , Mirosław Chmielowiec  SOSW Rudnik trenerzy ) rozegrała trzy mecze  w grach obserwowanych, dwa mecze były zwycięskie a jeden remis. Sobota to już rywalizacje finałowe,  gdzie stoczyliśmy dwa pojedynki : jeden zwycięski, a drugi remis lecz stosunek punktów uplasował nas na  pierwszym miejscu i złoty upragniony medal  w tak ważnych zawodach. Zwycięstwo osłodzone jest  bardzo dobrą grą całego zespołu i piękną bramką strzeloną przez naszego zawodnika Kamila Nawracaja. W trakcie zawodów, uczestnicy mogli zobaczyć pokaz przygotowany przez Państwową Straż Pożarną w Koninie, Komendę Miejską Policji w Koninie, sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerze na miasteczku ruchu drogowego przygotowanym przez koniński Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, jak również  cała drużyna wzięła udział w programie  ?Zdrowi Sportowcy?  z projektami : Zdrowe Oczy, Zdrowy Uśmiech, Sprawne Stopy, Zdrowy Słuch, to znaczy że wszyscy zostali przebadani przez specjalistów z  danych dziedzin nauki lekarskiej. Nasz uczeń Dawid Kliś otrzymał okulary, oraz każdy   z nich pastę do zębów, mydełka i środki pielęgnujące. W niedzielę całą drużyną udaliśmy się zwiedzić Bazylikę w Licheniu i po dużych wrażeniach pojechaliśmy na ceremonię dekoracji, gdzie otrzymaliśmy upragnione medale.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content