Przejdź do treści
WYRÓŻNIENI W KONKURSIE CZYTELNICZYM W RZESZOWIE
10 grudnia 2018

WYRÓŻNIENI W KONKURSIE CZYTELNICZYM W RZESZOWIE

I Wojewódzki Konkurs Czytelniczy „Czytam dla mojej Ojczyzny”, który odbył się 29 listopada 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. I. Osmeckiego w Rzeszowie przyniósł naszym uczniom ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy dwa wyróżnienia. Otrzymali je: DAWID CZUBA oraz BERNADETTA RÓŻAŃSKA za interpretację utworów poetyckich ilustrowanych muzyką Chopina. Jury oceniało technikę czytania (płynność, dykcję i tempo czytania) oraz interpretację tekstu poprzez zastosowanie środków artystycznego wyrazu (tj. pauzowanie, tempo, modulacja, natężenie głosu, akcent zdaniowy, mimikę, tzw. intuicję artystyczną, kontakt z odbiorcą i radzenie sobie z tremą) trzydziestu ośmiu  uczestników konkursu. Organizator – Zespół Szkół Specjalnych im. UNICEF w Rzeszowie zadbał o uroczystą oprawę artystyczną: występ chóru, grupy tanecznej oraz o zabawy plastyczne i muzyczne w antrakcie zmagań czytelniczych. Uczniowie ZSS w Dębicy zostali przygotowani do występu przez p. Bogusławę Strzyż i p. Karinę Lewtak. No Valid Folder Selected

Skip to content