Przejdź do treści
WYCIECZKA NA LOTNISKO I REJS STATKIEM PO WIŚLE
25 czerwca 2018

WYCIECZKA NA LOTNISKO I REJS STATKIEM PO WIŚLE

Dnia 18 czerwca uczniowie Gimnazjum i SPdP wraz z nauczycielami: M. Hajduk i B. Strzyż pojechali busem szkolnym na wycieczkę do Krakowa. No Valid Folder Selected

Głównym celem wyprawy było poznanie różnych środków lokomocji. Po przybyciu na Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach młodzież zapoznała się z planem lotniska, kierunkami lotów, Punktem Informacji, stanowiskami do odprawy pasażerów z bagażem rejestrowanym oraz specyfiką funkcjonowania lotniska. Z tarasu  widokowego obserwowali starty i lądowanie samolotów oraz pracę Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego – zwanych potocznie marszałkami. To oni kierują samolot na właściwe miejsce postojowe. Następnie uczniowie przeszli do terminalu pasażerskiego. Zobaczyli, jak wygląda kontrola bezpieczeństwa prowadzona przez Służbę Ochrony Lotniska, sprawdzanie bagażu podręcznego przez „heiman”- urządzenie do prześwietlania. Podziwiali też misternie wykonane rękodzieła kupowane jako pamiątki z Polski. Kolejnym punktem programu był przejazd pod Wawel i rejs statkiem Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej. Godzinny „Spacer po Wiśle” pozwolił na zwiedzanie malowniczych zakątków Krakowa. Zaciekawienie uczniów wzbudzały tramwaje przejeżdżające przez most tuż nad ich głowami. W drodze powrotnej kapitan zacumował statek na wprost wejścia do restauracji AQUARIUS. I tak w stylowej żeglarskiej scenerii dwudaniowy obiad na pokładzie statku smakował wyśmienicie. Pełni wrażeń wycieczkowicze wrócili do szkoły.

 

Skip to content