Przejdź do treści
WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
16 czerwca 2017

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

W dniach 29-30 maja 2017r. uczestniczyliśmy wraz z opiekunami: p. M. Regułą, p. J. Janiec, p. A. Chęciek, p. B. Kołodziej, p.M. Przybycień w wycieczce do Zakopanego. No Valid Folder Selected

W pierwszym dniu, po spotkaniu z przewodnikiem, wyruszyliśmy szlakiem z Doliny Filipka do Kościółka Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr. Tam wzięliśmy udział we Mszy Świętej ofiarowanej w naszej intencji. Po wspólnej wzruszającej modlitwie przeszliśmy na Rusinową Polanę, gdzie podziwialiśmy przepiękne szczyty Wysokich Tatr. Dzięki sympatycznemu panu przewodnikowi Łukaszowi zdobyliśmy wiedzę na temat tatrzańskiej przyrody. Mogliśmy także spróbować oscypków z miejscowej bacówki. Po zejściu ze szlaku górskiego pojechaliśmy zobaczyć Wielką Krokiew. Przy okazji zakupiliśmy pamiątki. Zmęczeni ale szczęśliwi dotarliśmy do pensjonatu, gdzie zjedliśmy pyszny obiad. Dzień zakończyliśmy zabawami integracyjnymi. Następnego dnia pojechaliśmy spotkać się z panem przewodnikiem, który poprowadził nas z Kuźnic na urokliwą Polanę Kalatówki. Po drodze zwiedziliśmy pustelnię Brata Alberta. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch, a następnie wyjechaliśmy na szczyt. Widoki były przepiękne, a wrażenia niezapomniane. Wracając wstąpiliśmy do góralskiej karczmy, aby posilić się przed podróżą do domu.Wspomnienia wycieczki do Zakopanego na długo pozostaną w naszej pamięci. Mogliśmy ją przeżyć dzięki wsparciu sponsorów: Trans – Logistic, Igloocar sp.z.o.o, Darco, MKS Dębica, Łukasz Paluch – ADM.

Skip to content