Przejdź do treści
WYCIECZKA DO RZESZOWA – LOTNISKO
24 października 2016

WYCIECZKA DO RZESZOWA – LOTNISKO

Wycieczka do Rzeszowa. W dniu 6 października 2016 roku 32 uczniów ze szkoły podstawowej oraz szkoły przysposabiającej do pracy, pod opieką nauczycieli: Anety Żądło, Anity Zachary-Kusek, Anny Nalepa-Proszowskiej, Barbary Kołodziej, Ewy Góreckiej, Łukasza Drąga oraz opiekunek: Katarzyny Król, Moniki Madej, Natalii Popiela, Barbary Betlej, Anny Kopala i mam: Marty Fryz, Eweliny Migała i Grażyny Hołota udało się na wycieczkę do Rzeszowa. No Valid Folder Selected
Najpierw zwiedziliśmy Port Lotniczy w Jasionce. Zaraz po przybyciu na lotnisko obserwowaliśmy, z tarasu widokowego, start samolotu lecącego do Warszawy. Później zapoznaliśmy się z historią Portu oraz z rodzajami służb pracujących na jego terenie. W dalszej części wycieczki poznaliśmy warunki podróżowania oraz krok po kroku ścieżki pasażera od odprawy biletowo ? bagażowej, kontroli bezpieczeństwa, odprawy osób niepełnosprawnych po przewóz zwierząt samolotem. Następnie reprezentacja naszej grupy wraz z dwójką nauczycieli: panią Basią i panem Łukaszem przeszła przez punkt kontroli bezpieczeństwa i udała się teren Lotniskowej Służby Ratowniczo ? Gaśniczej, gdzie poznała zakres obowiązków strażaków oraz sprzęt i pojazdy gaśnicze. Po zwiedzeniu Portu Lotniczego udaliśmy się do Galerii Rzeszów, gdzie w kinie Helios obejrzeliśmy wspaniały film animowany „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Po seansie udaliśmy się w kierunku Dębicy. W miejscowości Nagawczyna zatrzymaliśmy się w Restauracji McDonalds na szybką przekąskę. Każdy z nas wybrał sobie do zamówionego zestawu maskotkę z filmu, który wcześniej zobaczyliśmy. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. Organizatorką wycieczki była pani Danuta Wadas.

Skip to content