Przejdź do treści
WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY
18 października 2019

WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY

Z okazji 80 -tej rocznicy napaści Niemiec Hitlerowskich i ZSRR na Polskę we wrześniu 1939r. kilka klas ZSS udało się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Dębicy na wystawę: „DZIEŃ, W KTÓRYM  PĘKŁO NIEBO…DĘBICKI WRZESIEŃ 1939 ROKU”. Wyjście odbyło się 2.10.2019r,a uczestniczyły w nim: 1.2.3r.n.”A”, II/III Pa”ł”, I Pa, IIIPc i III Pd.No Valid Folder Selected

Nasz przewodnik – Pan Artur Getler opowiadał o tym, co działo się w Dębicy i okolicy w czasie II Wojny Światowej. Oglądaliśmy rozmaite eksponaty, a niektórym nawet udało się „zabłysnąć” wiedzą, dotyczącą dawnych czasów. Cieszyliśmy się, że mogliśmy zobaczyć makiety, przedstawiające sceny z wojny obronnej ze sprzętem bojowym używanym przez Polaków i Niemców. Dopełnieniem narracji były archiwalne zdjęcia i mapy ilustrujące przebieg walk.  Pan Artur zwrócił naszą uwagę na harcerzy, którzy, choć nieraz mieli po kilkanaście lat to też pomagali w walce z okupantem: roznosili pocztę, opiekowali się rannymi. Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.

 

Skip to content