Przejdź do treści
WSPÓŁCZESNA PISANKA WIELKANOCNA
26 marca 2015

WSPÓŁCZESNA PISANKA WIELKANOCNA

Dnia 24 marca 2015 roku w Galerii Sztuki MOK w Dębicy nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wernisaż prac Wojewódzkiego Konkursu „Współczesna pisanka wielkanocna” zorganizowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy we współpracy  ze Starostwem Powiatowym w Dębicy i Galerią Sztuki MOK w Dębicy. No Valid Folder Selected

W wernisażu  wzięli udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy oraz zaproszeni goście: p. Barbara Pelczar – Białek – dyrektor Wydziału Edukacji, p. Mariusz Szewczyk  – burmistrz  Dębicy, p. Małgorzata Gargas – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, p. Elżbieta Kłęczek – dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, p. Małgorzata Kędzior – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej,  p. Agnieszka Radwańska – przewodnicząca Powiatowej Komisja Oświaty, p. Piotr Chęciek – członek Powiatowej Komisji Oświaty oraz p. Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki MOK. Do konkursu zakwalifikowano 68 prac uczniów z ośmiu placówek: Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Jaśle, Brzozowie, Strzyżowie, Leżajsku, Przemyślu, Jarosławiu oraz Zespołów Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i Dębicy. Pisanki  wykonane były różnymi technikami (między innymi: dequpage, quilling, wyklejane nietypowymi materiałami ). Członkowie komisji konkursowej w składzie: Adam Sypel – artysta plastyk, Marek Szymaszek – plastyk, Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki MOK, Mariola Zając – Galeria Sztuki MOK, Magdalena Daniek – Galeria Sztuki MOK mieli bardzo trudne zadanie. Ostatecznie komisja konkursowa dokonała oceny prac i przyznała:

I KATEGORIA (szkoła podstawowa, kl. I – III )
I miejsce
Karolina Migała 1r.n., ZSS w Dębicy 
II miejsce
Miłosz Janik I SP 1-3, SOSW w Jaśle
III miejsce
Sandra Góra, SOSW Strzyżów

II KATEGORIA (szkoła podstawowa, kl. IV – VI)
I miejsce
Hubert Stachnik 5r.n., ZSS w Dębicy
II miejsce
Robert Pankiewicz, SOSW w Jaśle
III miejsce
Natalia Senderska, SOSW nr 1 Przemyśl

III KATEGORIA (gimnazjum)
I miejsce
Patrycja Studzińska, ZSS w Dębicy
II miejsce
Jarosław Hupaluk, SOSW nr 1 w Przemyślu
III miejsce
Daniel Grządziel, SOSW w Brzozowie

IV KATEGORIA (szkoła przysposabiająca do pracy)
I miejsce
Damian Kompel, SOSW w Jarosławiu
II miejsce
Mateusz Mieszczyk , Aleksandra Michorczyk , Patrycja Mazurek, SOSW w Jarosławiu
III miejsce
Waldemar Bełzo, ZSS w Dębicy

 

Kolorowe pisanki wprowadziły wszystkich uczestników wernisażu w klimat zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych prac konkursowych zachwycających pomysłowością, wykonaniem, różnorodnością technik i materiałów. Dziękujemy również instytucjom i osobom prywatnym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego konkursu.
Małgorzata Toczyńska – Ożóg
Anna Jurkiewicz
Ewelina Dudziak
Aneta Sobolak

Skip to content