Przejdź do treści
WOJEWÓDZKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA „AUTYZM -ŁATWO POWIEDZIEĆ, TRUDNIEJ ŻYĆ” -9 KWIETNIA 2019 ROKU
16 kwietnia 2019

WOJEWÓDZKA KONFERENCJA SZKOLENIOWA „AUTYZM -ŁATWO POWIEDZIEĆ, TRUDNIEJ ŻYĆ” -9 KWIETNIA 2019 ROKU

W dniu 9 kwietnia odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa dotycząca zaburzeń ze spektrum autyzmu. Jej organizatorem była nasza szkoła przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz osób prywatnych. Konferencja odbyła się w Hotelu LORD. Wzięli w niej udział nauczyciele z różnych placówek z województwa podkarpackiego oraz rodzice dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Celem konferencji było zastanowienie się nad sposobami poprawy jakości życia osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz jej rodziny. Każdy z prelegentów podał swoją propozycję w jaki sposób skutecznie wspierać rozwój „autystycznego” dziecka, ucznia. No Valid Folder Selected

W trakcie konferencji wystąpiło pięciu gości – wykładowców i byli to: Adrian Borowik (Warszawa/Hajnówka) z Fundacji „Być Bliżej Siebie” i założyciel „Przylądka Dobrej Nadziei”, który mówił o Zabawie inspirującej rozwój; Ewa Janeczko (Dębica) doktor nauk medycznych, która opowiedziała o relacjach Lekarz – pacjent – rodzic, mała grupa zadaniowa; Agnieszka Mierzyńska (Krosno) pedagog specjalny, terapeuta SI, która podkreślała, że Terapia integracji sensorycznej wpływa na poprawę jakości życia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz Agnieszka Kotowicz pedagog specjalny i Aneta Kotowicz – Urban neurologopeda  z Centrum Terapii i Wspierania Rozwoju MOZAIKA (Rzeszów), które wskazywały Jak skutecznie wspierać rozwój  dziecka z ASD – Relacja, motywacja, komunikacja, emocje. Otwarcia konferencji dokonał Starosta Powiatu Dębickiego pan Piotr Chęciek. Wśród zaproszonych, przybyłych gości Znaleźli się przedstawiciel Podkarpackiego Kuratorium Oświaty Starszy wizytator pan Wacław Polek, Burmistrz Miasta Dębicy pan Mariusz Szewczyk, Wiceburmistrz Miasta Dębicy pan Maciej Małozięć, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty pan Ireneusz Kozak, Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Anna Wilczyńska, Elżbieta Kłęczek – Dyrektor Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w Dębicy, pani Karina Watoła – Prezes Stowarzyszenia Z Potrzeby Serca działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Podczas konferencji jej uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą wydawniczą oraz pomocami dydaktycznymi Księgarni Logopedycznej w Rzeszowie oraz Sklepu MÓWIK z Krakowa. Po zakończeniu konferencji każdy uczestnik otrzymał Certyfikat okolicznościowy. Konferencja wywołała spore zainteresowanie, wzięło w niej udział 58 uczestników i była pozytywnie oceniona. Sponsorami konferencji byli: pan Roman Bukowski właściciel Piekarni ?Bukowski?, pan Zbigniew Bandzyra oraz Firma Ventor, a także osoby prywatne, które chciały pozostać anonimowe.

 

Skip to content