Przejdź do treści
WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI II
16 kwietnia 2018

WARSZTATY Z SENSOPLASTYKI II

Kolejne spotkanie z sensoplastyką odbyło się 10 kwietnia. Tym razem wykorzystaliśmy mąkę ziemniaczaną, wodę, marchew, buraki i aromaty. Uczniowie klas 2,3r.n. oraz 4,5,6r.n. z entuzjazmem i zaangażowaniem eksperymentowali w powstałych masach. Duże zainteresowanie wzbudziły barwniki uzyskane z buraka i marchewki. Zajęcia sprawiają uczestnikom wielką frajdę. To całe „babranie” jest jak najbardziej naturalną potrzebą dziecka. Dodatkowo, korzystnie wpływa na jego rozwój. To połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi, zapachowymi, słuchowymi i smakowymi. Zachęcamy rodziców do wspólnej zabawy z dziećmi w kuchni.  Dziękujemy paniom „Kasiom” – opiekunkom z klas uczestniczących w zajęciach za zaangażowanie w sprawny przebieg warsztatów oraz pani Mai – za pomoc w porządkowaniu. Organizatorzy: A. Jurkiewicz, A. Zachara-Kusek, A.Żądło. No Valid Folder Selected

Skip to content