Przejdź do treści
WARSZTATY W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „ZBIERAJ BATERIE”
2 grudnia 2014

WARSZTATY W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO „ZBIERAJ BATERIE”

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Zbieraj baterie!”. Aby przybliżyć uczniom tematykę związaną z programem przeprowadziliśmy warsztaty w ramach Szkolnego Programu Wychowawczego. (26.11.2014r.)

No Valid Folder Selected

Baterie i akumulatory towarzysza nam w każdej dziedzinie życia. Dzięki nim działają nasze telefony komórkowe, latarki, piloty od telewizorów. Bateria to taki „przenośny prąd”. Przyzwyczajeni jesteśmy do segregowania odpadów opakowaniowych (butelek, pojemników, makulatury). Baterie należą do grupy odpadów niebezpiecznych, czyli zawierających w sobie substancje szkodliwe dla środowiska i organizmów żywych. Często nie zdając sobie sprawy z ich szkodliwości dla środowiska, beztrosko wrzucamy zużyte i wyładowane baterie do kubłów na śmieci. Jedna, wyrzucona bateria guzikowa jest w stanie skazić 1m sześcienny gleby i zatruć około 400 litrów wody. Zbiórka zużytych baterii prowadzona jest w ramach zbiórki odpadów niebezpiecznych. Baterie zbierane są do specjalnych pojemników ustawionych w sklepach, w urzędach, szkołach i wielu miejscach użyteczności publicznej. Uczniowie naszej szkoły już wiedzą, jak ważne jest segregowanie baterii i akumulatorów. Podczas warsztatów wspólnie omówiliśmy następujące zagadnienia: 1. Bateria jako źródło energii. 2. Baterie – ekologiczne bomby. 3. Baterie – niebezpieczne odpady! 4. Mądre korzystanie z baterii. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość sprawdzania poziomu naładowania różnych baterii specjalnym testerem. Warsztaty urozmaiciły ciekawe filmy i bajki edukacyjne m.in.: „Takie małe – a duże szkody”, Odzysk to zysk – drugie życie baterii”, ” Bajka proekologiczna – akademia odpadowa” (żródło: youtube). Informujemy, że w naszej szkole znajduje się specjalny pojemnik na zużyte baterie i akumulatory. Zachęcamy do udziału akcji! Na placówkę czekają atrakcyjne nagrody!  Organizatorzy: A. Żądło, A. Zachara – Kusek.

Skip to content