Przejdź do treści
WARSZTATY „HIGIENA RĄK”
16 stycznia 2018

WARSZTATY „HIGIENA RĄK”

„HIGIENA RĄK” – warsztaty dla uczniów Szkoły Podstawowej w ramach realizacji autorskiego programu „Z HIGIENĄ ZA PAN BRAT”.
Głównym celem spotkania, które odbyło się 15 stycznia br., było kształtowanie nawyków dbania o higienę rąk. Podczas warsztatów przypomnieliśmy sobie na czym polega higiena osobista oraz higieniczny tryb życia. No Valid Folder Selected

Wyjaśniliśmy sobie gdzie i kiedy bezwzględnie trzeba myć ręce. Dowiedzieliśmy się czym są i co powodują bakterie, wirusy i grzyby (m.in.: choroby brudnych rąk). Najważniejszą częścią spotkania były ćwiczenia praktyczne w szkolnej łazience – prawidłowe mycie rąk według instruktażu. Każda klasa wykonała plakat tematyczny, który umieściła w salach w formie „Przypominajki” 😉 Uczniowie otrzymały również materiały edukacyjne, które pomogą im w utrwaleniu omawianych treści. Drodzy Uczniowie! Przez kolejne tygodnie, bacznie będziemy przyglądać się temu, jak dbacie o higienę rąk. Drodzy Rodzice! Wierzymy, że zadbacie o utrwalenie tej umiejętności. Dobre nawyki procentują przez całe życie! Najlepszą metodą na ich utrwalanie jest systematyczność! Dziękujemy za współpracę. Organizatorzy warsztatów: A. Zachara-Kusek, A. Żądło.

 

Skip to content