Przejdź do treści
WARSZTATY MUZEALNE I WYSTAWA W GALERII MOK- U – LUBIMY TO!!!
19 marca 2013

WARSZTATY MUZEALNE I WYSTAWA W GALERII MOK- U – LUBIMY TO!!!

W czwartek 14 marca 2013 roku nasza klasa – III PB wraz z I PC i wychowawczyniami: p. B. Strzyż i M. Król – Moździerz była na wycieczce w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Oglądaliśmy wystawę wykopalisk z okolicznych miejscowości: ciosy i zęby mamuta, naczynia gliniane, krosna, żarna, dzidę oraz maczugę.

No Valid Folder Selected

 

Podczas pokazu filmu poznaliśmy zabawki z dawnych lat i naskalne malowidła. Potem podziwialiśmy afrykańskie zbiory: maski, namiot ze skóry lamparta. Mogliśmy też zagrać na bębnach, drewnianych cymbałach i marakasach- Bardzo nam się podobały historyczne zbiory dębickiego Starostwa Powiatowego. Również my mogliśmy stworzyć własne dzieła podczas warsztatów plastycznych. Malowaliśmy pastelami zwierzęta i ludzi żyjących w jaskiniach. Podziękowaliśmy pani przewodnik za ciekawą lekcję historii i poszliśmy do Galerii MOK, aby przekonać się, jak działa nasz wzrok, słuch i węch. Warto zobaczyć wystawę „Świat zmysłów”. Tak blisko – na ulicy Akademickiej 8 – w Dębicy!
Uczniowie klasy III PB

Zdjęcia podczas wycieczki wykonała p. Monika Król – Moździerz.

Skip to content