Przejdź do treści
WARSZTATY MOJE OBOWIĄZKI DOMOWE
25 maja 2014

WARSZTATY MOJE OBOWIĄZKI DOMOWE

Majowe spotkania warsztatowe organizowane w ramach Szkolnego Programu Wychowawczego poświęciliśmy tematyce obowiązków domowych (19.05.2014r.).

No Valid Folder Selected

Nasze motto brzmiało następująco: „Pomagam tacie, pomagam mamie, kiedy w domu jest sprzątanie!” Spotkaliśmy się w dwóch grupach wiekowych. Warsztaty dla starszych uczniów rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną, dzięki której z łatwością porównaliśmy fotografie bałaganu i porządku w naszych domach (m. in.: pokój, kuchnia, szafy, biurko). Wysunął nam się również wniosek, że „bałagan” nie bierze przykładu z „porządku” i niestety nie robi się sam 🙂 Młodsi uczniowie natomiast, podzieleni na grupy, otrzymali na początek zadanie wylosowania ilustracji przedstawiającej jakiś obowiązek domowy. Następnie wybierali z dostępnych materiałów pomoce, które służą do wykonywania danego obowiązku. Przy zabawie muzyczno – ruchowej do słów i muzyki „Ojciec Wergiliusz”, naśladowali ruchy przypominające wykonywanej czynności porządkowych. Kolejną częścią spotkania poświęciliśmy wysłuchaniu i wspólnej analizie wierszy mówiących o rodzajach obowiązków domowych i zachęcających do pomagania w domu ( ?Każdy po sobie sprząta? Marii Terlikowskiej, ?Nasza kochana mama? Ireny Landau). Starsi uczniowie opracowali „Listę Przebojów Obowiązków Domowych” (lista najczęściej wykonywanych prac). Na pierwszym miejscu znalazło się „odkurzanie”, na drugim „prasowanie”, a na trzecim” prace w ogrodzie”. A teraz czas na ekspresję plastyczną! Uczniowie w zespołach klasowych tworzyli plakat pod hasłem: ?Nasze obowiązki domowe?. Dołączyli do nich swoje ?Pomocne dłonie?, czyli deklaracje wykonywania wybranego obowiązku domowego.  Ciekawe co na to wasi rodzice 😉 Plakaty wiszą obecnie w salach lekcyjnych i gdyby ktoś zapomniał do czego się zobowiązał, można zerknąć 😉 Wszyscy uczniowie otrzymali również naklejki z mottem przewodnim „Pomagam tacie, pomagam mamie, kiedy w domu jest sprzątanie!” Podsumowaniem naszego spotkania było wspólne oglądanie perypetii bohaterów edukacyjnej audycji telewizyjnej „Babcia Róża i Gryzelka – Pan Bałagan” (młodsi uczniowie) oraz filmu animowanego „Domowe obowiązki Koszmarnego Karolka” (starsi uczniowie). Pamiętajcie kochani, przy najbliższej okazji podpytamy rodziców jak wam idzie wykonywanie domowych obowiązków! Życzymy dużo wytrwałości! Powodzenia życzą p. Anita Zachara – Kusek oraz p. Aneta Żądło. (organizatorzy dziękują za pomoc  p. M. Król-Moździerz, p. A. Gruszeckiemu, p. A. Chęciek, p. B. Kołodziej).

Skip to content