Przejdź do treści
VIII WOJEWÓDZKI RAJD „GUMNISKA 2017”
6 listopada 2017

VIII WOJEWÓDZKI RAJD „GUMNISKA 2017”

W dniu 25 października 2017 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz ósmy, rajd pieszy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. Otwarcia rajdu dokonały panie: Katarzyna Rokosz – dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz pani Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej. Zebranych gości i uczestników powitała pani  Marta Biłas – dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych 45 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Frysztaka, Strzyżowa i Dębicy. No Valid Folder Selected

Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Braciejową, Gumniska i kończyła się w Głobikowej. Celem tegorocznego rajdu było przejście Szlaku Partyzanckiego II Zgrupowania Armii Krajowej Obwodu Dębica i dotarcie do Zespołu Szkół w Gumniskach, w którym to uczniowie i ich opiekunowie mogli zwiedzić Izbę Pamięci oraz wysłuchać prelekcji dyrektora szkoły pana Włodzimierza Jaźwińskiego dotyczącej Akcji „Burza” oraz walk na Polanie Kałużówka. Podczas marszu, w „pięknych okolicznościach przyrody”, zespoły uczniów z poszczególnych placówek rozwiązywały zadania rajdowe związane z historycznymi wydarzeniami sierpnia 1944 roku. Uczestników Rajdu zaszczycili swoją obecnością pani Katarzyna Rokosz – Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy, Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej, pan Piotr Mączka – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy i pani Iwona Dobrowolska – pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy. We wspólnym marszu, podobnie jak rok temu, uczestniczył sponsor Rajdu: pan Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: pani Jadwiga Parys, pani Joanna Janiec, pani Marta Reguła, pan Łukasz Drąg i pan Marek Kramarz. Uroczystego wręczenia nagród reprezentantom poszczególnych szkół dokonali państwo Piotr Mączka i Iwona Dobrowolska. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” w Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni „Wiktor” w Dębicy, Pawła Szumowicza właściciela firmy Ogro – Trans w Mokrzcu, Barbary i Zbigniewa Bandzyra. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Andrzej Reguła.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content