Przejdź do treści
VIII SZKOLNY RAJD PIESZY „LATOSZYN 2014”
28 października 2014

VIII SZKOLNY RAJD PIESZY „LATOSZYN 2014”

W dniu 09.10.2014r odbył się VIII Szkolny Rajd Pieszy ?Latoszyn  2014?. W Rajdzie wzięły udział klasy: 5rn, 1Ga, 2Gb, 3Ga, 1Pa, 2Pc, 2Pd, 2Pe.

No Valid Folder Selected

Nad bezpieczeństwem  uczniów czuwali nauczyciele: Danuta Wadas, Barbara Kołodziej, Jadwiga Parys, Joanna Janiec, Ewa Górecka, Marta Reguła, Monika Stolarska-Cieśla, Marek Kramarz. Kierownikiem Rajdu był Łukasz Drąg. Przebieg Rajdu: Wyjście z budynku szkolnego przemarsz do dawnego zakładu Górniczego Złoża Iłów (postój, krótka informacja). Przejście na cmentarz w Latoszynie (punkt widokowy – panorama Latoszyna). Zejście do rzeki Ostra w Latoszynie . Wejście od Krzyża pod las (punkt widokowy – panorama Wolica-Dębica). Przemarsz do „Łazienek Latoszyńskich” dawnego uzdrowiska. Ognisko (pieczenie kiełbasy, zabawy integracyjne). Powrót do Szkoły.
Głównym założeniem Rajdu było: Wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w działalności o charakterze turystyczno ? rekreacyjnym.  Integracja dzieci z poszczególnych klas. Edukacja poprzez kontakt z przyrodą. Kształtowanie pozytywnych postaw wobec przyrody. Umiejętność pokonywania zmęczenia, kształtowanie wytrzymałości i cech charakteru. Wszystkim uczestnikom Rajdu dziękujemy za wytrwałość, zachowanie bezpieczeństwa i wzajemną pomoc.

 

Skip to content