Przejdź do treści
VII PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH 2018
24 marca 2018

VII PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH 2018

W dniu 22 marca 2018 roku po raz kolejny w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VII Podkarpacki Turniej Bowlingowy „Olimpiad Specjalnych” w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Klub „DRAGON” Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie, Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas:  Mateusz Smoła – przewodniczący rady, Halina Głogowska – zastępca dyrektora PCPR oraz dyr. GOSIR-u Krzysztof Lipczyński. Po oficjalnej ceremonii – wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej – Pani Marta Biłas Dyrektor ZSS w Dębicy ogłosiła Turniej za otwarty. No Valid Folder Selected

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób  niepełnosprawnych intelektualnie oraz wyłonienie zwycięzców do zawodów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział 12 drużyn z województwa podkarpackiego: SOSW Mielec, SOSW Strzyżów, SOSW Jarosław, SOSW Przemyśl, SOSW Ropczyce, ZSS Tarnobrzeg, ZSS Stalowa Wola, , PSONI Mielec, SOSW Krosna, SOSW Lubaczów, Iskra Mielec, ZSS Dębica. Rozgrywki Turnieju bowlingowego prowadzone były w kategorii kobiet, które podzielone były na 6 grup sprawnościowych. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 10 grup sprawnościowych. Spotkania toczyły się na czterech torach bowlingowych. Wszystkie placówki uczestniczące w zawodach otrzymały cenne nagrody rzeczowe, a najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami.
W kategorii kobiet nasze zawodniczki bardzo dobrze się zaprezentowały zajmując:    
Grupa I – III miejsce Czerepak Weronika ZSS Dębica,
Grupa II – III  Jakubek Jagoda ZSS Dębica,  miejsce I Kaja Zbylut ZSS Dębicy
W kategorii mężczyzn również dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy:
Grupa I -III Jurkowski Kamil ZSS Dębica
Grupa II – I miejsce Świątek Piotr ZSS Dębica
Grupa III – Maziarka Jarosław ZSS Dębica – II miejsce
Grupa V – III miejsce Bartosz Lada.
Sponsorami zawodów byli : Firma UNIDEX, Firma O.B.A. sp. z.o.o, UPM Service, piekarnia Adam Ciszek, Club Laguna.
Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy Pan Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus, Łukasz Drąg i Urszula Burkart, J. Parys i M. szerszeń. Serdecznie dziękujemy za pomoc  przy organizacji turnieju wszystkim darczyńcom i współorganizatorom.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content