Przejdź do treści
VI WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „MAŁA 2015”
26 października 2015

VI WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „MAŁA 2015”

W dniu 22 października 2015 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz szósty, rajd pieszy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy. No Valid Folder Selected

Otwarcia rajdu dokonali: pani Barbara Pelczar – Białek – dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w  Dębicy,  pan Krzysztof Lipczyński – dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, pani Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani  Marta Biłas – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Wśród przybyłych 50 uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mielca, Strzyżowa, Kolbuszowej Dolnej, Mrowli, Ropczyc, Sędziszowa Małopolskiego, Rudnika nad Sanem i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Kamieniec, Kujawy, Małą i kończyła się w Głobikowej. Uczestników Rajdu zaszczycili swoją obecnością Mateusz Pasek – Wicestarosta Powiatu Dębickiego oraz Mateusz Smoła – Przewodniczący Rady Powiatu.
We wspólnym marszu, podobnie jak rok temu, wzięli udział sponsorzy Rajdu: pan Wacław Smoleń, pani Barbara Bandzyra, pani Agnieszka Krzemień i pan Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: pani Barbara Kołodziej, pan Łukasz Drąg i Marek Kramarz. Uroczystego wręczenia nagród reprezentantom poszczególnych placówek dokonał pan Roman Bukowski. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Wacława Smolenia, Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” z Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni „Wiktor” w Dębicy, Barbary i Zbigniewa Bandzyra właścicieli firmy Euro-Dom w Kozłowie, Agnieszki Krzemień, a także związku zawodowego NSZZ „Solidarność” przy Firmie Oponiarskiej w Dębicy. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Andrzej Reguła.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content