Przejdź do treści
VI WOJEWÓDZKI FESTIWAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ „I TY MASZ TALENT”
12 grudnia 2019

VI WOJEWÓDZKI FESTIWAL DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ „I TY MASZ TALENT”

Dnia 10 grudnia 2019 roku, w Pustkowie Osiedlu, odbył się VI Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „I TY MASZ TALENT”. Festiwal zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy przy współudziale Starostwa Powiatowego w Dębicy, Gminy Dębica oraz Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. Głównym organizatorem i koordynatorem festiwalu była pani Anna Chęciek – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. No Valid Folder Selected Każdego roku zwiększa się liczba uczestników. Podczas tej edycji mogliśmy podziwiać dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Dębicy, Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 2 w Dębicy, Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu oraz uczniów: Szkoły Podstawowej nr 5, nr 8  i nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, Zespołu Szkół Specjalnych w Stalowej Woli i w Dębicy.  Najstarsi uczestnicy festiwalu to podopieczni Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Frysztaka, Krosna, Leżajska, Mrowli, Ropczyc, Stalowej Woli oraz Strzyżowa. Na scenie zaprezentowało się 97  młodych artystów w  czterech kategoriach wiekowych: I. Przedszkola i młodsze klasy Szkoły Podstawowej, II. Szkoła Podstawowa – grupa młodsza, III. Szkoła podstawowa – grupa starsza oraz IV. Szkoły SPDP. Festiwalowa publiczność mogła podziwiać wspaniałe występy recytatorskie, wokalne, taneczne i teatralne. Wykonawcy udowodnili, że w każdym drzemią jakieś zdolności. Nauczyciele i opiekunowie dołożyli wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać możliwości, jakimi obdarzyła uczestników natura. Dziecko widzi siebie przez pryzmat swoich rodziców, nauczycieli oraz tego, co o sobie słyszy. Udział w festiwalu to jeden z wielu kroków na drodze do wzmacniania poczucia własnej wartości.  „Jeśli dziecko żyje w atmosferze aprobaty, uczy się lubić siebie. Jeśli dziecko żyje w atmosferze akceptacji i przyjaźni, uczy się tego, jak znaleźć miłość w świecie” (Kropla, 1994r.) Wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie, zgodnie przyznało jury w składzie: pani Karina Watoła – wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, pan Marcin Ciszek – dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica oraz pan Grzegorz Stec – Przewodniczący Komisji Oświaty w Dębicy. Dlatego też, we wszystkich  kategoriach wiekowych przyznano uczestnikom pierwsze miejsce. Wręczono również nagrodę Grand Prix festiwalu. Powędrowała ona do Patryka Kaczora z SOSW w Ropczycach. Przyznano również dwie nagrody specjalne. Pierwsza, przyznana przez Zarząd Stowarzyszenia – „Z Potrzeby Serca”, trafiła w ręce SOSW w Mrowli. Druga, przyznana przed Radę Rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy powędrowała do Wojciecha Barana z ZSS w Dębicy. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: pani Monika Król – Moździerz, pani Anita Zachara-Kusek, pani Anna Borkowska, pani Anna Jurkiewicz, pani Barbara Kołodziej,  pani Magdalena Przybycień, pan Andrzej Gruszecki, pan Paweł Stachnik. W przygotowaniach organizatorów wspierali: pani Natalia Barnaś, pan Łukasz Drąg, pani Ewelina Gibek, pani Krystyna Gałat,  pan Marek Kramarz. Zespół Szkół Specjalnych w organizacji festiwalu wsparli: pan Stanisław Rokosz – wójt gminy Dębica, pan Piotr Chęciek – starosta powiatu dębickiego, pan Marcin Ciszek – dyrektor CKiB gmina Dębica, pani Karina Watoła – prezes stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” w Dębicy, pan Stanisław Leski – prezes GAS TRAIDING Podkarpacie, pan Tomasz Wróbel – prezes zarządu MPC w Dębicy, pan Jan Sawicki – prezes SAFRAN TRANSMISSION, Jacek Gil – prezes zarządu spółki WODOCIĄGI DĘBICKIE, pan Łukasz Paluch – ADM Dębica, pan Łukasz Obrzut – LEWIATAN Podkarpacie, pani Anna Mikrut – prezes FUNDACJI ŚNIEŻKI „TWOJA SZANSA”, pan Stanisław Czaja – właściciel BBC COMPANY, panowie Tomasz Bukowski I Rafał Moździerz –  MOTO OGRÓD DĘBICA,  państwo Danuta i Marcin Michalscy – właściciele sklepu LEWIATAN, Państwo Magdalena i Kazimierz Szymaszek – właściciele piekarni Szymaszek.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content