Przejdź do treści
V WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „POŁOMIA 2014”
22 października 2014

V WOJEWÓDZKI RAJD PIESZY „POŁOMIA 2014”

W dniu 16 października 2014 roku w miejscowości Głobikowa odbył się, już po raz piąty, rajd pieszy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym  z województwa podkarpackiego. Organizatorem rajdu był Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe w Dębicy.

No Valid Folder Selected Otwarcia rajdu dokonali: pani Barbara Pelczar-Białek – Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w  Dębicy, pan Marek Mikrut – Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy w Dębicy, pani Bożena Dziadosz – dyrektor Zespołu Szkół w Głobikowej oraz pani  Marta Biłas – dyrektor ZSS w Dębicy. Wśród przybyłych uczestników znaleźli się uczniowie klas gimnazjalnych oraz przysposabiających do pracy ze szkół specjalnych z Mielca, Strzyżowa, Frysztaka, Mrowli, Rudnika nad Sanem i Dębicy. Trasa rajdu wiodła od Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Rozdzielnia Wiatrów” w Głobikowej przez Południk, Gębiczynę, Gorzejową – gdzie zwiedziliśmy drewniany kościół z XVIII wieku pod wezwaniem św. Grzegorza, Połomię, Południk i kończyła się w Głobikowej. W tym roku we wspólnym marszu uczestniczyli także sponsorzy: pan Wacław Smoleń i pan Zbigniew Bandzyra. Pomysłodawcą rajdu była pani Danuta Wadas, a nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwali nauczyciele ZSS w Dębicy: panie Barbara Kołodziej i Jadwiga Parys oraz panowie pan Łukasz Drąg i Marek Kramarz. Rajd odbył się dzięki wsparciu finansowemu i materialnemu osób: Wacława Smolenia, Romana Bukowskiego właściciela Piekarni „Bukowski” z Dębicy, Janusza Wiktora właściciela Cukierni „Wiktor” w Dębicy, Zbigniewa Bandzyra. Sponsorem nagród był Starosta Powiatu Dębickiego pan Władysław Bielawa.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

27 stycznia 2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2023

Jadłospis
Jadłospis

23 stycznia 2023

Jasełka
Jasełka

13 stycznia 2023

Skip to content