Przejdź do treści
V PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OS 17.03.2016.
24 marca 2016

V PODKARPACKI TURNIEJ BOWLINGOWY OS 17.03.2016.

W dniu 17 marca 2016 roku po raz pierwszy w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się V Podkarpacki Turniej Bowlingowy ?Olimpiad Specjalnych? w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie, Klub „DRAGON” Olimpiad Specjalnych. No Valid Folder Selected
Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Dyr. GOSIR-u Krzysztof Lipczyński, Dyr. Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Barbara Pelczar-Białek oraz  Anna Królikowska. Pani Marta Biłas Dyrektor ZSS w Dębicy oraz zaproszeni goście wzięli udział w ceremonii otwarcia, dekoracji medalowej i zakończenia turnieju.
Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz wyłonienie zwycięzców. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z województwa podkarpackiego: SOSW Mielec, SOSW Strzyżów, SOSW Jarosław, SOSW Przemyśl, SOSW Ropczyce, SOSW Krosno, ZSS Tarnobrzeg, ZSS Stalowa Wola, ZSS Rzeszów, ZSS Dębica, PSOUU Mielec. Rozgrywki Turnieju Bowlingowego  prowadzone były w kategorii kobiet, które podzielone były na 4 grupy sprawnościowe. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 11 grup sprawnościowych. Spotkania toczyły się na czterech torach bowlingowych. Wszystkie placówki uczestniczące w zawodach otrzymały cenne nagrody rzeczowe, a najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami.
Wyniki zawodów:
W kategorii kobiet
Grupa I ? III miejsce Piechota Agnieszka SOSW Mielec, II miejsce Sylwia Gwizdak SOSW Strzyżów, I miejsce Czerepak Weronika ZSS Dębica
Grupa II ? III Zbylut Kaja ZSS Dębica, II Siewierska Dominika  SOSW Ropczyce, I Zięba Ewa SOSW Mielec
Grupa III ? III Gwóźdź Joanna PSOUU Mielec, II Chudzik Małgorzata PSOUU Mielec, I Kocój Katarzyna  SOSW Strzyżów
Grupa IV ? III Delikat Paulina SOSW Strzyżów, II Rowińska Patrycja SOSW Przemyśl, I Kukułka Alicja SOSW Jarosław
W kategorii mężczyzn
Grupa I ? III Krajanowski Łukasz ZSS Stalowa Wola, II Jaszcz Patryk SOSW Mielec, I Kędzia Arkadiusz  ZSS Stalowa Wola
Grupa II ? III Chyła Jakub ZSS Stalowa Wola, II Głogowski Maciej ZSS Dębica, I Wolski Szymon  ZSS Tarnobrzeg
Grupa III ? III Jurkowski Kamil ZSS Dębica, II Czerw Kamil ZSS Tarnobrzeg, I Błachowicz Marcin SOSW Mielec
Grupa IV ? III Lulek Mateusz ZSS Tarnobrzeg, II Kuziora Adrian ZSS Stalowa Wola , I Kręgiel Dawid  SOSW Ropczyce
Grupa V ? III Rak Kamil ZSS Rzeszów, II Błachowicz Michał SOSW Mielec , I Kot Ernest ZSS Rzeszów
Grupa VI ? III Lorenc Arkadiusz SOSW Krosno, II Gwizdak Marek ZSS Rzeszów, I Pawelak Jakub  SOSW Mielec
Grupa VII ? III Chmielowski Krzysztof SOSW Krosno oraz Mateusz Krawczyk ZSS Stalowa Wola , II Rapita Patryk SOSW Jarosław, I Serwin Paweł ZSS Rzeszów.
Grupa VIII ? III Raś Bartłomiej SOSW Krosno , II Mroczek Janusz PSOUU Mielec , I Gwizdak Mateusz ZSS Rzeszów
Grupa IX ? III Pałucki Jakub SOSW Strzyżów, II Jaworek Pstryk SOSW Strzyżów, I Jurkowski Kordian  ZSS Dębica
Grupa X ? III Szmyd Jakub SOSW Przemyśl, II Kwiecień Kacper SOSW Jarosław , I Faber Daniel SOSW Krosno
Grupa XI ? III Kolb Adrian PSOUU Mielec, II Droń Paweł SOSW Przemyśl, I Szczęch Kamil  SOSW Ropczyce

Na koniec Turnieju po raz pierwszy rozegrano zawody deblowe w trzech grupach sprawnościowych.
Grupa I ? III Łukasz Krajanowski i Arkadiusz Kędzia ZSS Stalowa Wola, II Daniel Fus i Szymon Wolski ZSS Tarnobrzeg, I Patryk Jaszcz Michał Błachowicz SOSW Mielec
Grupa II ? III Krzysztof Chmielowski i Arkadiusz Lorenc SOSW Krosno, II Bartosz Sitek i Mateusz Gwizdak ZSS Rzeszów , I Piotr Świątek i Kamil Jurkowski ZSS Dębica
Grupa III ? Paweł Droń i Jakub Szmyd SOSW Przemyśl, II Kacper Kwiecień i Patryk Rapita SOSW Jarosław, I Małgorzata Chudzik i Janusz Mroczek PSOUU Mielec

Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy Pan Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus i Łukasz Drąg. Serdecznie dziękujemy za pomoc finansową i materialną przy organizacji turnieju: Państwu Waldemarowi i Annie Królikowskim (Firma Rega-Jacht) oraz Stanisławowi i Kindze Ślaga (Firma UPM Serwice),  Dyrektorowi GOSIR-u Krzysztofowi  Lipczyńskiemu, jak również władzom Gminy i Powiatu Dębickiego.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Jadłospis
Jadłospis

5 września 2023

Skip to content