Przejdź do treści
TURNIEJ WIEDZY SZKOLNICTWA SPECJALNEGO
24 czerwca 2015

TURNIEJ WIEDZY SZKOLNICTWA SPECJALNEGO

17 kwietnia 2015 roku w SOSW w Mrowli odbył się Wojewódzki Turniej Wiedzy Szkolnictwa Specjalnego pod hasłem „Gawęda o Miłości Ziemi Ojczystej”. No Valid Folder Selected

Założeniem turnieju było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o patriotyzmie, historii oraz tradycji polskiej. Celem było również uczestnictwo i działania w rozwoju i popularyzacji środowiska lokalnego oraz prezentowanie postaw szacunku i miłości do stron rodzinnych, miejsca zamieszkania.
Naszą szkołę w turnieju reprezentowała czteroosobowa drużyna, w skład której wchodzili: Sylwia Wojtuła, Mateusz Kontrabecki, Jagoda Jakubek i  Michał Zaborowski, przygotowana pod kierunkiem pani Danuty Wadas. Turniej przebiegał w trzech etapach. Na początku każda z drużyn miała za zadanie zaprezentować swoje rodzinne strony, tradycje szkolne, społeczność lokalną, folklor, muzykę regionalną, potrawy i inne ciekawostki. Druga konkurencja polegała na odpowiadaniu na pytania konkursowe. Ostatnią konkurencją był udział drużyn w zadaniach przygotowanych przez organizatorów, a dotyczących wiedzy o Polsce.
Zdobyliśmy II miejsce. Turniej był okazją do zaprezentowania swojej wiedzy, postawy patriotyzmu lokalnego, poznania tradycji i zwyczajów prezentowanych przez innych uczestników, ale również do wspaniałej zabawy i zawarcia nowych znajomości.

 

Skip to content