Przejdź do treści
TURNIEJ 2017 BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH
29 marca 2017

TURNIEJ 2017 BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH

W dniu 15 marca 2017 roku po raz kolejny w Klubie LAGUNA w Ropczycach odbył się VI Podkarpacki Turniej Bowlingowy „Olimpiad Specjalnych” w Dębicy. Organizatorem tego przedsięwzięcia byli:  Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych, Powiat Dębicki, Gmina Dębica, GOSIR w Pustkowie, Klub „DRAGON” Olimpiad Specjalnych. Podczas zawodów swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Dyr. Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy Anna Wilczyńska oraz Dyr. GOSIR-u Krzysztof Lipczyński. Po oficjalnej ceremonii, wniesieniu flagi i przysięgi zawodniczej – Pani Marta Biłas Dyrektor ZSS w Dębicy ogłosiła Turniej za otwarty. No Valid Folder Selected

Głównym założeniem turnieju jest popularyzacja bowlingu jako dyscypliny dla osób  niepełnosprawnych intelektualnie oraz wyłonienie zwycięzców do zawodów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział 10 drużyn z województwa podkarpackiego: SOSW Mielec, SOSW Strzyżów, SOSW Jarosław, SOSW Przemyśl, SOSW Ropczyce, ZSS Tarnobrzeg, ZSS Stalowa Wola, ZSS Rzeszów, ZSS Dębica, PSOUU Mielec. Rozgrywki Turnieju Bowlingowego  prowadzone były w kategorii kobiet, które podzielone były na 4 grupy sprawnościowe. Natomiast w kategorii mężczyzn ustalono 11 grup sprawnościowych. Spotkania toczyły się na czterech torach bowlingowych. Wszystkie placówki uczestniczące w zawodach otrzymały cenne nagrody rzeczowe, a najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach uhonorowano medalami.
W kategorii kobiet nasze zawodniczki bardzo dobrze się zaprezentowały zajmując:    
Grupa I – III miejsce Czerepak Weronika ZSS Dębica, II miejsce Zbylut Kaja ZSS Dębica, I miejsce Piechota Agnieszka SOSW Mielec
Grupa II – III Wojdyła Agnieszka SOSW Przemyśl, II Jakubek Jagoda ZSS Dębica, I  Siewierska Dominika SOSW Ropczyce
W kategorii mężczyzn również dobre wyniki uzyskali nasi zawodnicy:
Grupa II – IV miejsce Świątek Piotr ZSS Dębica III Serwin Paweł ZSS ZSS Rzeszów, II Jurkowski Kamil ZSS Dębica , I Sudoł Arkadiusz  ZSS Tarnobrzeg
Grupa III – IV Nykiel Grzegorz ZSS Dębica, III Kręgiel Dawid  SOSW Ropczyce, Żyłka Kamil ZSS Stalowa Wola, I Gwizdak Marek  ZSS Rzeszów
Grupa V – Maziarka Jarosław ZSS Dębica, II Kuziora Mateusz ZSS Stalowa Wola, I Czerw Kamil ZSS Tarnobrzeg
Na koniec Turnieju rozegrano zawody deblowe w trzech grupach sprawnościowych. Naszą szkołę reprezentowali  Piotr Świątek i Kamil Jurkowski, którzy zajęli IV miejsce w Grupie I.
Zawody przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkól Specjalnych w Dębicy Pan Marek Kramarz, Zbigniew Rajnfus, Łukasz Drąg i Urszula Burkat. Serdecznie dziękujemy za pomoc  przy organizacji turnieju: Oddziałowi Regionalnemu Olimpiad Specjalnych, Państwu Waldemarowi i Annie Królikowskim (Firma Rega-Jacht), Panu Stanisławowi Ślaga (UPM SERVICE), władzom Gminy i Powiatu Dębickiego oraz Dyrektorowi GOSIR-u Krzysztofowi  Lipczyńskiemu.

Skip to content