Przejdź do treści
TRÓJBÓJ I TENIS W TARNOBRZEGU
19 listopada 2016

TRÓJBÓJ I TENIS W TARNOBRZEGU

W dniu 09.11.2016r  sześciu zawodników Zespołu Szkół Specjalnych wzięło udział  w zawodach sportowych w Tarnobrzegu. Dawid Gulis i Mateusz Kwiatek reprezentowali nas podczas XII Podkarpackiego Mityngu w Trójboju Siłowym „Olimpiad Specjalnych”, natomiast Dawid Kliś, Kamil Nawracaj, Michał Zaborowski i Piotr Świątek w XVI Podkarpackim Turnieju Tenisa Stołowego „Olimpiad Specjalnych”. Opiekę nad zawodnikami sprawowali Zbigniew Rajnfus i Łukasz Drąg. No Valid Folder Selected

Trójbój siłowy rozpoczął się ważeniem zawodników, następnie uczestnicy podnosili ciężary z przysiadu, później z wyciskania na ławeczce, a kończyli martwym ciągiem. Najlepszy wynik zawodów 360kg osiągnął nasz zawodnik Dawid Gulis poprawiając rekordy życiowe w przysiadzie 120kg i martwym ciągu 165kg tym samym zajmując I miejsce w swojej grupie. Bardzo dobrze wypadł także Mateusz Kwiatek, który z wynikiem 310kg wywalczył również I miejsce w swojej grupie i poprawił swój rekord życiowy w martwym ciągu 150kg.
Tenis stołowym, rozegrano na głównej hali widowiskowo-sportowej MOSiR, rywalizacja odbywała się w kategorii dziewcząt i chłopców oraz grupach sprawnościowych. W tej konkurencji wspaniałe wyniki uzyskali: Dawid Kliś, Kamil Nawracaj oraz Michał Zaborowski, plasując się na I miejscach w swoich grupach sprawnościowych i wygrywając wszystkie swoje spotkania. Jeszcze jeden z naszych zawodników – Piotr Świątek zajął III miejsce w swojej grupie. Dawid Kliś i Kamil Nawracaj rywalizowali również w grze deblowej, gdzie po wygraniu dwóch rozgrywek zajęli I miejsce.  

Skip to content