Przejdź do treści
SPACER DOBRY NA KORONAWIRUSA
21 marca 2020

SPACER DOBRY NA KORONAWIRUSA

Spacery, w przypadku osób, które nie zostały objęte przez służby sanitarne kwarantanną domową, są nie tylko dozwolone, ale wręcz zalecane. Dzięki nim organizm się dotleni, stawy rozruszają i inne narządy wewnętrzne zostaną pobudzone do pracy. A dzieci… będą mogły rozładować nadmiar energii. Należy jednak podczas spaceru przestrzegać odpowiednich zaleceń: Przede wszystkim unikać dużych skupisk ludzkich, a więc zaleca się spacery po parku, lesie, a odradza po pasażach handlowych, placach zabaw. Należy spacerować w miejscach znajdujących się nieopodal domu, aby nie korzystać z komunikacji publicznej. Podczas spaceru nie należy gołymi rękoma dotykać powierzchni, których mogły dotykać osoby potencjalnie zarażone koronawirusem, np. klamek, poręczy.Nie należy chodzić z dziećmi na place zabaw, ponieważ tam mogą mieć kontakt z innymi dziećmi, a także mogą dotykać powierzchni, na których mogą być niebezpieczne drobnoustroje. Dzieci lubią wszystkiego dotykać, a potem wkładać ręce do buzi. Należy więc często im dezynfekować dłonie, a po powrocie do domu dokładnie umyć ręce oraz twarz ciepłą wodą i mydłem. Jeśli podczas spaceru spotkasz kogoś znajomego i zechcesz zamienić kilka zdań, zachowaj odpowiednią odległość przynajmniej jednego metra. Unikaj kontaktu z osobami, które mają objawy przeziębienia.
Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Prawa-pacjenta/Koronawirus-czy-mozna-spacerowac-podczas-kwarantanny-spolecznej

Najnowsze wpisy

Skip to content