Przejdź do treści
SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ
15 grudnia 2014

SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ

Już w styczniu 2015 roku uczniowie klas 4,5,6 r.n. i II Guz A wezmą udział w edukacyjnym projekcie profilaktycznym  „SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ”.  Ta inicjatywa społeczna jest działaniem podjętym przez Stowarzyszenie Laboratorium Troski, na rzecz zwiększania bezpieczeństwa dzieci i zmniejszenia wypadków z ich udziałem. Koordynatorzy szkolni : M.Hajduk , K.Lewtak.

Projekt „Smok Mądragon Daje Radę” poświęcony jest następującym obszarom tematycznym:

 • Bezpieczna droga do szkoły
 • Nauka reagowania w sytuacjach nadzwyczajnych
 • Nauka udzielania pierwszej pomocy
 • Promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku
 • Kształtowanie umiejętności zachowań asertywnych w sytuacjach zagrożeń przestępczością
 • Podstawy BHP i higieny
 • Badanie i trening zmysłów: wzroku, słuchu i orientacji przestrzennej

Celem projektu jest zmniejszenie liczby wypadków z udziałem dzieci, poprzez przekazywanie wiedzy o bezpiecznym stylu życia, kształtowanie i utrwalanie prawidłowych, bezpiecznych zachowań oraz zwiększanie świadomości i wiedzy na temat sposobów tworzenia środowiska przyjaznego bezpiecznemu rozwojowi dziecka. Ten cel zamierzamy osiągnąć poprzez:

 • przekazywanie wiedzy o bezpiecznym stylu życia, poprzez kształtowanie i utrwalanie prawidłowych, bezpiecznych zachowań w domu, w szkole, na drodze i podczas zabawy, a w konsekwencji zmianę złych przyzwyczajeń zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych,
 • nauka oceny sytuacji zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu dziecka oraz właściwego reagowania na zagrożenie,
 • kształtowanie nawyków związanych z bezpiecznym i odpowiedzialnym zachowaniem,
 • budowanie dobrych relacji z bezpośrednim otoczeniem dziecka (rodzice, nauczyciele),
 • budowanie zaufania dziecka do przedstawicieli służb ratownictwa (Policja, Straż Pożarna),
 • stwarzanie dziecku okazji do dokonywania wyborów i poznawania ich konsekwencji.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

17 czerwca 2024

Szkolny Rajd Rowerowy
Szkolny Rajd Rowerowy

16 czerwca 2024

Szkolny Turniej Badmintona
Szkolny Turniej Badmintona

16 czerwca 2024

Poznajemy atrakcje Dębicy
Poznajemy atrakcje Dębicy

16 czerwca 2024

Skip to content