Przejdź do treści
SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ V – „DOBRZE SŁYSZĘ”
28 lutego 2015

SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ V – „DOBRZE SŁYSZĘ”

27 lutego 2015 roku odbyło się piąte spotkanie edukacyjnego projektu profilaktycznego realizowanego w klasach 4,5,6 r.n.  i  II GUZ A przez p. M.Hajduk i K.Lewtak. Naszym gościem była pani  Irena Kopeć – higienistka szkolna. No Valid Folder Selected

Pielęgniarka przeprowadziła badanie wzroku uczniów. Pozostali pod nadzorem nauczycieli pracowali nad ćwiczeniami zamieszczonymi w zeszycie ćwiczeń ucznia.  Następnie przeprowadzono pogadankę na temat znaczenia słuchu w bezpiecznym rozwoju dziecka. Pani Karina tłumaczyła jak ważna jest wrażliwość słuchowa dla zachowania bezpieczeństwa w życiu codziennym – np. w ruchu ulicznym, a także w nieprzewidzianych sytuacjach alarmowych – np. odgłosy ognia, burzy, załamującego się lodu, pękającego szkła, uchodzącego gazu, wody lejącej się z pękniętej rury, bzyczenia osy, warczenia psa itp. Następnie przeprowadziliśmy test słuchowy. Uczniowie samodzielnie przyporządkowali dźwięki odtwarzane z komputera do obrazków z książeczki. Dźwięki dotyczyły sytuacji niebezpiecznych. Nauczyciele obserwowali pracę uczniów, notowali swoje spostrzeżenia i uzupełniali certyfikaty uczniów.

 

Skip to content