Przejdź do treści
RELACJA Z I WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ ” I TY MASZ TALENT”
6 listopada 2014

RELACJA Z I WOJEWÓDZKIEGO FESTIWALU DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ ” I TY MASZ TALENT”

W Miejskim Ośrodku Kultury „Mors” w Dębicy, 5 listopada 2014, odbył się I Wojewódzki Festiwal dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością „I TY MASZ TALENT”. Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół Specjalnych, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Miejski Ośrodkiem Kultury oraz Stowarzyszenie „Z Potrzeby Serca”.Honorowy patronat nad festiwalem objął Senator RP Zdzisław Pupa.

No Valid Folder Selected

Idea festiwalu zrodziła się z chęci ukazania talentów drzemiących w dzieciach i młodzieży z niepełnosprawnością. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele: Miejskiego Integracyjnego Przedszkole nr 2 w Dębicy, Publicznego Integracyjnego Przedszkola – Ochronka Sióstr Służebniczek BDNP w Dębicy, Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy, Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy, SOSW w Lubaczowie, SOSW w Mielcu, SOSW w Mrowli, SOSW w Strzyżowie. Uczestnicy festiwalu podzielili się z nami swoimi pasjami: recytacją, śpiewem, tańcem, inscenizacją. Repertuar był bardzo atrakcyjny i różnorodny. Żywe i entuzjastyczne reakcje publiczności dodawały wykonawcom otuchy. W przerwach, do wspólnej zabawy, zachęcał pomysłowy klaun FRED. Wszyscy uczestnicy Festiwalu otrzymali piękne nagrody oraz pamiątkowe koszulki z napisem „Jestem mistrzem”. Duża frekwencja i zaangażowanie młodych wykonawców przekonuje, że warto wpisać tę imprezę do stałego kalendarza imprez w Dębicy. Organizatorzy przedsięwzięcia serdecznie dziękują młodym artystom, ich opiekunom i rodzicom za wysiłek oraz czas włożony w przygotowania. Wyrazy wdzięczności kierują również do sponsorów, za ofiarowaną pomoc umożliwiającą zrealizowanie dziecięcych marzeń – Weldon, TC Dębica, Hispano Suiza, Darco, Bank PBS, Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”, DIKO, Cukiernia J. Wiktor, B. Kicia. Podczas trwania imprezy swego wsparcia udzielili również wolontariusze z II LO w Dębicy pod kierownictwem p. M. Dudziaka. „Dziękujemy Wszystkim, którzy zdecydowali, że spędza z nami ten dzień” – organizatorzy. Festiwal przygotowali: A. Chęciek, M. Król – Moździerz, H. Frodyma, A. Gruszecki, P. Stachnik, A. Borkowska, A. Jurkiewicz, M. Szerszeń, M. Toczyńska – Ożóg, A. Zachara – Kusek.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

27 stycznia 2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2023

Jadłospis
Jadłospis

23 stycznia 2023

Jasełka
Jasełka

13 stycznia 2023

Skip to content