Przejdź do treści
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
2 marca 2013

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Tegoroczne spotkania rekolekcyjne  ( 27,28 LUTEGO – 1 MARCA 2013) przebiegły pod hasłem „NIE WSTYDZĘ SIĘ  JEZUSA”.
Celem rekolekcji  z jednej strony było pomóc w osobistym spotkaniu z Chrystusem, a z drugiej lepiej poznać treść wiary chrześcijańskiej, tego, w co wierzymy.

No Valid Folder Selected

 

W pierwszym dniu rekolekcji ksiądz Paweł przypomniał nam co to znaczy wierzyć i jak rozwijać swoją wiarę. Następnie wysłuchaliśmy wierszy i piosenek związanych z naszą wiarą w Jezusa Chrystusa oraz  świadectw wiary osób znanych nam  z telewizji. Nasze spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna pt. „Credo – wyznanie wiary”.

 

W drugim dniu rekolekcji uczestnicy doświadczyli przebaczenia Jezusa w sakramencie pokuty. Kolorowali również obrazki przedstawiające sceny z modlitwy „Wierzę w Boga”.   Następnie oglądali przedstawienie pt „Grzech”, które wskazało nam, że tylko Pan Jezus może nam wybaczyć nasze złe postępowanie.  Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Credo -wyznanie wiary”.  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy. Kolejnym punktem rekolekcji było spotkanie z grupą młodzieży z II LO w Dębicy. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni religijne, rozwiązywaliśmy zagadki na temat Wielkiego Postu.

W ostatnim dniu rekolekcji uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, a w atmosferę rozważań męki Chrystusowej wprowadziła nas prezentacja multimedialna oraz rekwizyty, które pomogły nam lepiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej, która zakończyła nasze rekolekcje.

Przedstawienie pt „Grzech” przygotowali p. Anna Chęciek i p. Andrzej Gruszecki. Dekorację wykonała p. Monika Solarska – Cieśla.  Nad sprzętem komputerowym czuwała p. Monika Król – Moździerz. Oprawę muzyczną zapewnili p. Magdalena Szerszeń i p. Anna  i Wojciech  Gąsior (goście).   

Głównymi  organizatorami były: p. Małgorzata Hajduk i p. Karina Watoła.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy z życzliwością włączyli się w zaplanowane zajęcia rekolekcyjne.

Skip to content