Przejdź do treści
„JAKI JESTEM NAPRAWDĘ” – FINAŁ PROJEKTU
20 listopada 2014

„JAKI JESTEM NAPRAWDĘ” – FINAŁ PROJEKTU

„Jaki jestem naprawdę – osoba niepełnosprawna w oczach rówieśników” to tytuł projektu Akademii Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalne.
Celem inicjatywy była integracja młodzieży pełnosprawnej z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną.

No Valid Folder Selected

folder z realizacji projektu – pdf

W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Liceum im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Spotkania odbywały się cyklicznie przez okres dwóch miesięcy w formie warsztatów garncarskich, prowadzonych przez doświadczonego instruktora. Młodzież poznała teoretyczne i praktyczne podstawy modelowania w glinie. Wspólnie wykonali świnki skarbonki, ptaszki gwizdki, dzbany, misy, a także anioły. Każdy miał możliwość spróbować swoich sił podczas toczenia na kole garncarskim. Po wypaleniu ceramiki uczniowie poświęcili swój czas na twórcze malowanie wykonanych przedmiotów. Podczas pracy uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać się oraz nawiązać przyjaźnie. Zwieńczeniem projektu jest publikacja, dostępna na stronie internetowej www.zss.edu.pl. Zawarta jest w niej fotorelacja z przebiegu warsztatów, a także refleksje młodzieży licealnej na temat wzajemnych interakcji podczas tworzenia glinianych rzeźb. Uczniowie liceum opisują własne odczucia i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania rówieśników z niepełnosprawnością intelektualną. Dnia 27 listopada 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy odbędzie się wystawa, podczas której zaprezentowane zostaną wykonane dzieła ceramiczne oraz zdjęcia dotyczące inicjatywy.Za realizację projektu odpowiedzialni byli członkowie grupy nieformalnej „Załoga”, nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy: p. M. Reguła, p. J. Parys, p. P. Stachnik oraz wolontariusze: p. J. Janiec – nauczyciel ZSS w Dębicy i p. E. Nowacka – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy. Grupa działała pod auspicjami Stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” funkcjonującego przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content