Przejdź do treści
„BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY PODCZAS PRAC POLOWYCH ORAZ WYPOCZYNKU NA WSI” – WARSZTATY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ 20.06.2017R.
25 czerwca 2017

„BEZPIECZEŃSTWO DZIECI I MŁODZIEŻY PODCZAS PRAC POLOWYCH ORAZ WYPOCZYNKU NA WSI” – WARSZTATY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ 20.06.2017R.

Drodzy uczniowie! W okresie wakacji policja odnotowuje wzrost liczby wypadków w gospodarstwach rolnych. W takich miejscach często rodzicom pomagają dzieci do 14 roku życia. Podczas prac polowych zdarzają się wypadki, na skutek których dzieci doznają różnych obrażeń, a nawet tracą życie. Najwięcej czasu na prace rolne poświęcają dzieci latem i jesienią. W związku ze zbliżającymi się wakacjami, w trosce o wasze bezpieczeństwo – spotkaliśmy się na warsztatach przybliżających tę tematykę. No Valid Folder Selected
Wspólnie z „Rodziną Porażków” (film edukacyjny) poznaliście zagrożenia i sposoby zapobiegania im. Dla wielu z was prace wykonywane w gospodarstwie są stałym obowiązkiem. Powstaje pytanie, czy rodzice mogą angażować was do prac w rodzinnym gospodarstwie rolnym? Tak, rodzice mogą angażować was do różnych prac, w tym prac związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla waszego rozwoju, zdrowia i życia. Podwórze gospodarstwa rolnego to nie tylko codzienne miejsce pracy rolnika. Tu koncentrują się często zabawy dzieci i życie rodzinne. W trakcie zabawy często dochodzi do upadków z drabiny, pogryzienia przez zwierzęta, skaleczenia, oparzenia, porażenia prądem, zatrucia środkami ochrony roślin. Pamiętajcie! Dzieci nie powinny bawić się w roboczej części gospodarstwa, gdyż może to być dla nich niebezpieczne. Ponadto przebywanie w pomieszczeniach gospodarczych może być szkodliwe ze względu na: zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi (choroby odzwierzęce), choroby układu pokarmowego, infekcje skóry i górnych dróg oddechowych, czy pyłopochodne choroby układu oddechowego. Zachęćcie rodziców do zapoznania się z artykułem „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas prac polowych i wypoczynku na wsi „(strona internetowa szkoły, zakładka: Dla Rodziców). Z waszych prac plastycznych wykonaliśmy wielki plakat zatytułowany „Bezpieczne wakacje”! Tego Wam właśnie życzymy! Wracajcie do szkoły wypoczęci i uśmiechnięci!!! Organizatorzy: A.Zachara-Kusek, A. Żądło

Skip to content