Przejdź do treści
PŁYWANIE I BOWLING W KATOWICACH
19 listopada 2016

PŁYWANIE I BOWLING W KATOWICACH

3 listopada, podczas uroczystej ceremonii z udziałem władz miasta, przedstawicieli świata nauki, sportowców i trenerów, rozpoczęły się jednocześnie dwa turnieje: VIII Ogólnopolski Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych i V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych! No Valid Folder Selected

Ceremonię uświetnił  śląskim akcentem  Zespół Pieśni i Tańca Miedarzanie, następnie odbył się pokaz akrobatyki na szarfach Anny Filipowskiej ? finalistki telewizyjnego show TVN ?Mam talent”,a na koniec wspaniały i z pewnością niezapomniany koncert Zespołu FEEL. W czterodniowych zmaganiach wzięło  udział 18 oddziałów z całej polski to około 300 zawodników. Celem zawodów jest popularyzacja tych dyscyplin  oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów.  Miejsce zawodów: Bowling – Kręgielnia „Galaktyka” „Club Garage” Katowice, ul. Dąbrówki  Pływanie – Pływalnia kryta AWF Katowice. Drużyna naszego oddziału podkarpackiego liczyła 14 osób z  Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy  w zawodach wzięli udział bowling: Grzegorz Nykiel  i Kamil Jurkowski a w  pływaniu reprezentowali nas Joanna Klisiewicz, Sylwia Wojtuła, Mateusz Kwiatek oraz Michał Zaborowski pod opieką trenerów Urszuli Burkat oraz Marka Kramarza. W pierwszym dniu zmagań zawodnicy startowali w preliminacjach i po stworzeniu grup sprawnościowych w kolejnym dniu sportowcy rywalizowali już w finałach i tak kolejno w grze singlowej w bowlingu uzyskaliśmy G. Nykiel i K. Jurkowski IV miejsce, natomiast w grze deblowej  zajęli pierwsze miejsce i tak wyczekiwany złoty medal. W pływaniu wyniki wyglądają następująco: Klisiewicz Joanna 50m grzbietem ? I lokata i 25 grzbietem III miejsce, Sylwia Wojtuła 25m klasycznym II miejsce i 50 klasykiem III miejsce, Mateusz Kwiatek I miejsce na dystansie 50m Klasykiem i II lokatę na 25m klasykiem, Michał Zaborowski  – 50m grzbietem II lokata i na dystansie 25m dowolnym zajął III miejsce. Na koniec wystartowały sztafety i tak na dystansie 4×25 dowolnym  nasza  czwórka uplasowała się na I miejscu, a druga sztafeta  też na tym dystansie zajęła II pozycję.                                   
Po wysiłku każdego dnia organizatorzy zapewniali zawodnikom atrakcje i tak w piątek odbyła się dyskoteka prowadzona przez fantastycznego dj-a , a w sobotę mogliśmy podziwiać zmagania siatkarzy z PLUS LIGII mecz GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn Koźle.  4-5 listopada zawodnicy wzięli udział w programie Olimpiad Specjalnych ” Zdrowi Sportowcy”  każdy z zawodników został przebadany przez specjalistów w ramach projektu : zdrowy uśmiech, zdrowy słuch, sprawne stopy, promocja zdrowia, funfitness, sprawne ciało sprawny umysł,  każdy  z nich otrzymał pastę do zębów i szczoteczkę, mydełka i środki pielęgnujące oraz książeczki z przykładami  ćwiczeń. W ostatni dzień zmagań – niedziela  to rywalizacja sztafet na basenie gdzie uzyskaliśmy dwa medale złoty i srebrny i po tych zmaganiach nastąpiła ceremonia zamknięcia.
https://www.youtube.com/watch?v=hKHY2HYfoVA                                                                                             

Część pływacka VII Ogólnopolskiego Mitingu Pływackiego odbywała się na pływalni krytej Akademii Wych. Fizycznego im Jerzego Kukuczki w Katowicach. Atmosfera tego miejsca sprzyjała zarówno rywalizacji sportowej w duchu Olimpizmu , jak i integracji i zabawie. W pierwszy dzień zawodów 4 listopada odbyły się preliminacje , po których zawodnicy z 20 drużyn z całej Polski według pomiarów czasowych zaklasyfikowano do odpowiednich grup. 5 listopada w (sobotę) odbyły się finały , po których następowały ceremonie dekoracji. W niedzielę 6 listopada wystartowały sztafety, a następnie już ,,na wesoło” w sztafecie popłynęli trenerzy, ratownicy, wolontariusze. Występowali oni w różnych przebraniach i z rekwizytami, które znacznie utrudniały poruszanie się w wodzie. W trakcie pływania prezentowany był pokaz ratownictwa wodnego. Następnie odbyła się ceremonia zamknięcia ze wspólnym podziękowaniem za przygotowanie dla organizatorów imprezy i zaproszeniem za kolejne 2 lata.
Zespół Szkół Specialnych w części pływackiej reprezentowali:
1 Joanna Klisiewicz
2 Wojtuła Sylwia
3 Kwiatek Mateusz
4 Zaborowski Michał

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

3 października 2023

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Skip to content