Przejdź do treści
POWITANIE WIOSNY W TOWARZYSTWIE LEŚNICZEGO – 20.03.2015R.
24 marca 2015

POWITANIE WIOSNY W TOWARZYSTWIE LEŚNICZEGO – 20.03.2015R.

W ramach Szkolnego Programu Wychowawczego zorganizowaliśmy spotkanie tematyczne pt. „Las dba o nas!” Naszym gościem był leśniczy p. Marek Brożyna z Nadleśnictwa Dębica. No Valid Folder Selected

Uczniowie z zainteresowanie słuchali jego opowieści o znaczeniu lasów w życiu człowieka i zwierząt. Nasz gość mówił m.in.: o korzyściach, które daje nam las (drewno, owoce leśne); o żyjącej tam zwierzynie (legowiska, dokarmianie, ochrona gatunków); o znaczeniu zdrowotnym lasów („zielone płuca ziemi”). Pan Marek przypomniał również zasady prawidłowego zachowania się w terenie leśnym. Oto najważniejsze z nich: Nie hałasuj!, Nie zrywaj roślinności! Nie śmieć !, Nie używaj ognia ! Kochani Uczniowie ! Mamy nadzieję, że będziecie stosować się do tych zaleceń podczas leśnych wędrówek ! Nasz gość przygotował dla uczniów atrakcyjne pamiątki z motywami leśnymi: zakładki do książek z linijką i planem lekcji, pocztówki, mapy przyrodniczo – turystyczne, przewodniki po ścieżce przyrodniczo – leśnej „Bluszcz” oraz piękne albumy, które wzbogacą zbiory szkolnej biblioteki szkolnej („Leśne inspiracje”, „Pieniny – małe góry o wielkim uroku”). Na koniec tego interesującego spotkania uczniowie nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami. Dziękujemy p. Markowi za wizytę w naszej szkole. A wszystkich Was, zachęcamy do spacerów po lesie, życząc ciekawych doznań i przeżyć związanych z pięknem otaczającej nas przyrody.   Organizatorzy: A. Zachara – Kusek, A. Żądło, dekoracje: M. Solarska – Cieśla, E. Dudziak, pomoc techniczna: A.Gruszecki, M. Kramarz.

 

Skip to content