Przejdź do treści
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
27 maja 2015

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

22 maja 2015 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci dla Małych i Dużych” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. No Valid Folder Selected

Celem konkursu były: – rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, – dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, – budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich, – integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: – wychowankowie przedszkoli, – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, – uczniowie gimnazjum, – uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Uczestników oceniało Jury w składzie; przewodniczący – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy – Pan Jan Borek, członkowie – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Pani Marzena Kowalska oraz dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy – Pani Małgorzata Gargas. Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyniki przedstawiają się następująco: Kategoria 1 – wychowankowie przedszkoli: I miejsce – Kornel Bachoń – Miejskie Przedszkole Nr 2 Integracyjne w Dębicy, opiekun p. Marta Pyzińska II miejsce – Aleksandra Grzybowska – Ochronka Sióstr Służebniczek w Dębicy, opiekun p. Dominika Nykiel III miejsce – Kacper Kawa – Miejskie Przedszkole nr 2 Integracyjne w Dębicy, opiekun p. Alina Krzyś Wyróżnienie – Tomasz Mądro – Miejskie Przedszkole nr 2 Integracyjne w Dębicy, opiekun p. Anna Zgoda Kategoria 2 – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej: I miejsce – Patrycja Strzyż – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Elżbieta Skupnik II miejsce – Natalia Hołota – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż III miejsce – Adrian Świder – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Dorota Jaszcz Wyróżnienie – Angelika Ujazda – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Beata Bacher Kategoria 3 – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce – Karolina Koziczkowska – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy opiekun p. Teresa Szeliga II miejsce – Amelia Rogowska – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Genowefa Bezłada III miejsce Mateusz Kontrabecki – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż Wyróżnienie – Sylwia Wojtuła – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż Wyróżnienie – Amelia Stasiowska – Zespół Szkół w Pustyni, opiekun p. Marzena Świątek Wyróżnienie – Dawid Krystoń- Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Katarzyna Gawle Wyróżnienie – Agata Hajduk – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Wyróżnienie – Małgorzata Stachowicz – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Wyróżnienie – Patryk Kobos – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Kategoria 4 – uczniowie gimnazjum I miejsce – Przemysław Kupiec – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Karina Lewtak II miejsce – Bernadetta Różańska – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Alina Maciuba III miejsce – Katarzyna Słąba – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Kategoria 5 – uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej I miejsce – Jagoda Jakubek – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż II miejsce – Patrycja Bandyk – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż III miejsce – Daria Gawryś- Zespół Szkół nr 2 w Dębicy, opiekun p. Marta Sutkowska – Jędrzejewska oraz Barbara Bazuła – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż Organizatorzy: Magdalena Sroczyńska, Krystyna Gałat, Małgorzata Hajduk Bardzo dziękujemy sponsorom p. Monice i Markowi Różańskim oraz p. Grzegorzowi Piękosiowi którzy przekazali środki finansowe na organizację konkursu oraz zakup nagród.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

27 stycznia 2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 stycznia 2023

Jadłospis
Jadłospis

23 stycznia 2023

Jasełka
Jasełka

13 stycznia 2023

Skip to content