Przejdź do treści
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI
27 maja 2015

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

22 maja 2015 r. o godz. 10.00 w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci dla Małych i Dużych” zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dębicy. No Valid Folder Selected

Celem konkursu były: – rozbudzanie zdolności twórczych i talentów, rozwijanie i wyzwalanie kreatywności, – dostarczanie pozytywnych wrażeń i emocji, – budzenie zainteresowania poezją, rozwijanie umiejętności w zakresie prawidłowego przekazu treści utworów poetyckich, – integrowanie dzieci i młodzieży z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji. Uczestnicy występowali w czterech kategoriach wiekowych: – wychowankowie przedszkoli, – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, – uczniowie gimnazjum, – uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej. Uczestników oceniało Jury w składzie; przewodniczący – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy – Pan Jan Borek, członkowie – dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Pani Marzena Kowalska oraz dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dębicy – Pani Małgorzata Gargas. Komisja Jury dokonała oceny recytacji w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyniki przedstawiają się następująco: Kategoria 1 – wychowankowie przedszkoli: I miejsce – Kornel Bachoń – Miejskie Przedszkole Nr 2 Integracyjne w Dębicy, opiekun p. Marta Pyzińska II miejsce – Aleksandra Grzybowska – Ochronka Sióstr Służebniczek w Dębicy, opiekun p. Dominika Nykiel III miejsce – Kacper Kawa – Miejskie Przedszkole nr 2 Integracyjne w Dębicy, opiekun p. Alina Krzyś Wyróżnienie – Tomasz Mądro – Miejskie Przedszkole nr 2 Integracyjne w Dębicy, opiekun p. Anna Zgoda Kategoria 2 – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej: I miejsce – Patrycja Strzyż – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Elżbieta Skupnik II miejsce – Natalia Hołota – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż III miejsce – Adrian Świder – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Dorota Jaszcz Wyróżnienie – Angelika Ujazda – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Beata Bacher Kategoria 3 – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej: I miejsce – Karolina Koziczkowska – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy opiekun p. Teresa Szeliga II miejsce – Amelia Rogowska – Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Genowefa Bezłada III miejsce Mateusz Kontrabecki – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż Wyróżnienie – Sylwia Wojtuła – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż Wyróżnienie – Amelia Stasiowska – Zespół Szkół w Pustyni, opiekun p. Marzena Świątek Wyróżnienie – Dawid Krystoń- Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy, opiekun p. Katarzyna Gawle Wyróżnienie – Agata Hajduk – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Wyróżnienie – Małgorzata Stachowicz – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Wyróżnienie – Patryk Kobos – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Kategoria 4 – uczniowie gimnazjum I miejsce – Przemysław Kupiec – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Karina Lewtak II miejsce – Bernadetta Różańska – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Alina Maciuba III miejsce – Katarzyna Słąba – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Pustkowie Osiedlu, opiekun p. Aleksandra Zołotar Kategoria 5 – uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej I miejsce – Jagoda Jakubek – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż II miejsce – Patrycja Bandyk – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż III miejsce – Daria Gawryś- Zespół Szkół nr 2 w Dębicy, opiekun p. Marta Sutkowska – Jędrzejewska oraz Barbara Bazuła – Zespół Szkół Specjalnych w Dębicy, opiekun p. Bogusława Strzyż Organizatorzy: Magdalena Sroczyńska, Krystyna Gałat, Małgorzata Hajduk Bardzo dziękujemy sponsorom p. Monice i Markowi Różańskim oraz p. Grzegorzowi Piękosiowi którzy przekazali środki finansowe na organizację konkursu oraz zakup nagród.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content