Przejdź do treści
PODRÓŻ W CZASIE DO ZAMKU W PRZECŁAWIU
23 czerwca 2013

PODRÓŻ W CZASIE DO ZAMKU W PRZECŁAWIU

Nie za pomocą dyni zamienionej w dyliżans, lecz busem i nie dzięki czarodziejskiej różdżce,lecz uprzejmości p. kustosz zamku i pomysłowości nauczycieli ZSS uczniowie klas: 4,5 r.n., I Pa, II Pc oraz III Pb mogli 19 czerwca 2013 roku uczestniczyć w tej niezwykłej podróży w odległe czasy renesansu, wież, baszt, arkad i stylowo urządzonych komnat.

No Valid Folder Selected

Dziewczyny ubrane stosownie do miejsca i epoki w długie, zwiewne, balowe suknie,w kapeluszach i wachlarzach w dłoni; chłopcy w strojach rycerzy bądź królów zwiedzali ten niezwykle starannie odrestaurowany obiekt z Salami Mikołaja Reya, muzyczną oraz rycerską. Zapoznali się również z historią zamku,by później udać się do pięknie ukwieconego, pełnego tajemniczych drzew i wymoszczonego soczystą zielenią parku na plenerową sesję zdjęciową. Pogoda znakomicie wpisała się w oczekiwania organizatorów: p. Bogusławy Strzyż i p.Małgorzaty Hajduk. Swoją pomocą podczas wycieczki jako wizażystka służyła p. Dominika Tokarz oraz p.Sylwia Ratuszyńska – mama jednej z uczennic. Autorem zdjęć w ich artystycznej wersji jest p. Paweł Stachnik. Uczestnicy składają podziękowania paniom: A. Chęciek i D. Wadas za udostępnienie strojów i rekwizytów na ten historyczny powrót do przeszłości.

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content