Przejdź do treści
PODRÓŻ DO EKO-KRAINY
8 grudnia 2014

PODRÓŻ DO EKO-KRAINY

8 grudnia 2014 roku rozpoczęliśmy spotkania II modułu z cyklu „Akademia Zdrowego Ucznia”.

No Valid Folder Selected

 

Na początku  krótko nawiązaliśmy  do zajęć modułu jesiennego. Poprzez swobodną rozmowę z uczniami klas 4,5,6 r.n. i II Guz A  odbyło  się przypomnienie i utrwalenie poznanych wtedy treści. Bajka pt.”Świąteczne porządki” przybliżyła im krainę, jaką będą poznawać zimą – EKO – KRAINA.  Następnie  poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: – Co znaczy słowo recykling? – Po co segregujemy odpady i dlaczego jest to ważne? Nauczyciel starał się tak poprowadzić rozmowę z uczniami, aby to oni sami sformułowali własną definicję słowa recykling. Na koniec nauczyciel podzielił się z dziećmi profesjonalną wiedzą na temat recyklingu ze szczególnym zwróceniem uwagi na degradację środowiska i ochrony go m.in. metodą recyklingu. Uczniowie wykonali ćwiczenia, w których  porządkowali  odpady do odpowiednich pojemników. Następnie nauczyciel wyjaśnił dlaczego nie powinniśmy tych odpadów wyrzucać do żadnego z przygotowanych koszy i co najlepiej zrobić z takimi odpadami.  Uczniowie zapoznali się również z pomysłami, projektami różnych ozdób  świątecznych wykonanych z materiałów  otrzymanych z recyklingu.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

3 października 2023

Jadłospis
Jadłospis

25 września 2023

Wyrazy współczucia
Wyrazy współczucia

23 września 2023

Skip to content