Przejdź do treści
PLENEROWE ŚWIĘTOWANIE 3 MAJA
7 maja 2015

PLENEROWE ŚWIĘTOWANIE 3 MAJA

Dnia 05. 05. 2015 roku  w naszej szkole po raz pierwszy odbyło się plenerowe przedstawienie z okazji Święta Flagi oraz  224 rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. No Valid Folder Selected

Na tle królewskiego zamku, biało-czerwonej flagi, chorągwi Królestwa Polskiego oraz świeżo rozkwitłej zieleni ogrodu ubrani w stylizowane stroje uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i SPdP prezentowali historyczną scenę z obrad Sejmu Czteroletniego, kiedy to przegłosowano przyjęcie pierwszej w Europie Ustawy Rządowej.
W rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego wcielił się Krzysztof Knot, a  posłów: Kamil Kantor, Dawid Kliś i Dominik Wnęk. Chłopców pragnących wejść do sali sejmowej grali: Mateusz Kontrabecki i Mateusz Kwiatek, natomiast rodziców: Patrycja Studzińska i Przemysław Kupiec. Nie obyło się też bez młodych recytatorów: Jagody Jakubek, Bernadetty Różańskiej, Patrycji Bandyk, Doroty Szymaszek, Kaji Zbylut, Michała Zaborowskiego, Eweliny Kloc i Madzi Pociask, którzy jak na prawdziwą szlachtę przystało przemawiali do przedstawicieli wszystkich stanów w wierszowanej, poetyckiej formie. Dzięki staraniom rodziców dziewczynki przybyły na tę uroczystość w białych sukienkach z czerwoną wstążką w pasie lub we włosach miały upięte biało – czerwone kokardy. Chłopcy wystąpili w odświętnych strojach z szarfami w barwach narodowych przepasanych na  ukos. Publiczność doskonale dopełniała podniosłą atmosferę uroczystości śpiewając wspólnie hymn Polski. Pieśni patriotyczne wykonali: Grzegorz Nykiel, Kamil Kantor i  Michał Zaborowski.
Oprawę muzyczną przedstawienia przygotował p. A. Gruszecki, scenariusz i prezentację artystyczną uczniów: p. A. Maciuba i p. B. Strzyż, scenografię i kostiumy: panie M. Solarska – Cieśla, B. Rubach i A. Borkowska oraz A. Chęciek.
Zdjęcia wykonały: p. M. Król – Moździerz i p. A. Zachara – Kusek, a reportaż filmowy p. P. Stachnik.

 

Skip to content