Przejdź do treści
OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PROFILAKTYKI „PROBLEM Z GŁOWY”
25 lutego 2015

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM PROFILAKTYKI „PROBLEM Z GŁOWY”

Problem wszawicy nigdy nie przestał być aktualny. Z różnym natężeniem pojawia się on w placówkach edukacyjnych. Zarażenie wszami głowowymi może przytrafić się każdemu. Rozprzestrzenianiu się zakażenia sprzyjają duże skupiska ludzkie, a możliwości jej przenoszenia są bardzo różnorodne.

W celu zminimalizowania tego problemu nasza placówka przystąpiła do  Ogólnopolskiego  Programu Profilaktyki: „Problem z głowy”, by od najmłodszych lat wpajać wychowankom prawidłowe zasady higieny osobistej.
W dniu 16 stycznia 2015r. panie Marta Reguła i Jadwiga Parys przeprowadziły spotkania edukacyjne dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem programu było  przekazanie prawidłowych zasad profilaktycznych dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom poprzez materiały edukacyjne. W czasie spotkań uczniowie dowiadywali się, w jaki sposób dochodzi do zarażenia wszawicą, jak zapobiegać jej rozprzestrzenianiu oraz w jaki sposób postępować w przypadku zakażenia. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, szukali odpowiedzi na zadawane pytania poprzez  „burzę mózgów”, a na koniec uczestniczyli w quizie z nagrodami. Każdy uczestnik otrzymał materiały dla rodziców.

 

Skip to content