Przejdź do treści
OD WAS DLA WAS  – ROWERKI REHABILITACYJNE OD PCK I FUNDACJI ECO TEXTIL
11 kwietnia 2016

OD WAS DLA WAS – ROWERKI REHABILITACYJNE OD PCK I FUNDACJI ECO TEXTIL

W dniu 6 kwietnia w Zespole Szkół Specjalnych odbyła  się  wyjątkowa uroczystość wręczenia trójkołowych rowerków rehabilitacyjnych, ufundowanych przez PCK oraz Fundację ECO TEXTIL. No Valid Folder Selected Po  przywitaniu przez  dyrektora szkoły p. Martę Biłas przedstawiciela rzeszowskiego oddziału PCK p. Renaty Wolskiej i prezesa Fundacji p. Moniki Lipnickiej oraz p. Mateusza Bolechowskiego, a także starszego aspiranta p. Tomasza Totko  przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Dębicy,  Policjant  wygłosił prelekcję na temat ,,Bezpiecznej jazdy na rowerze”. Przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, obowiązujące  rowerzystę znaki drogowe i podstawowe wyposażenie rowera. Na zakończenie pogadanki  każdy uczestnik spotkania otrzymał  odblask oraz ,,Mały kodeks drogowy”. Następnie prezes Fundacji p. Monika Lipnicka  wraz z p. Renatą Wolską przekazała na ręce pani dyrektor  pięć trójkołowych rowerków  z niezbędnym wyposażeniem rowerzysty: kaskiem, kamizelką oraz odblaskiem. Otrzymane rowery trzykołowe zostaną wykorzystane do wspomagania rehabilitacji ruchowej uczniów, jak również będą stanowiły zachętę do aktywnego i zdrowego spędzania przez nich czasu wolnego.  Pięć kolejnych rowerków trafiło indywidualnie do uczniów naszej szkoły, których rodzice  wnioskowali do Fundacji.  Otrzymali je: Paulina Smołucha, Klaudia Stec, Kamil Wójcik, Kamil Jurkowski  i Wojciech Baran. Wojtkowi został przekazany jubileuszowy  trzytysięczny rowerek. Przekazane rowery sprawiły dzieciom i ich rodzicom wielką radość. Na zakończenie spotkania była słodka niespodzianka – piękny, ogromny tort z logo  Fundacji i napisem: Rower numer 3000. Słodki poczęstunek przygotowali także rodzice. Uroczyste rozkrojenie tortu nastąpiło przez p. Monikę, p. Renatę oraz wybranych uczniów. Świętowaliśmy i cieszyliśmy się wszyscy. Rowerki w tym samym dniu zostały przetestowane przez uczniów naszej szkoły; radości nie było końca , co możemy zaobserwować na poniższych zdjęciach. Organizatorzy składają podziękowania wszystkim  nauczycielom,  którzy pomogli w organizacji tej uroczystości. Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi i Fundacji Eco Textil  jeszcze raz dziękujemy za bezinteresowną i godną naśladowania pomoc dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli, możliwa jest realizacja naszych planów, zamierzeń organizacyjnych i wychowawczych.
DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!

Inicjatorem tego przedsięwzięcia była p. Anna Nalepa-Proszowska, a organizatorami p. Karina Lewtak, p.Małgorzata Hajduk, p. Monika Solarska-Cieśla.

Skip to content