Przejdź do treści
OBCHODY ROCZNICY NAPAŚCI NIEMIEC I ZSSR NA POLSKĘ
9 października 2017

OBCHODY ROCZNICY NAPAŚCI NIEMIEC I ZSSR NA POLSKĘ

Dnia 29 września 2017r. w naszej szkole miały miejsce obchody kolejnej już rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę 1 września 1939roku i  napaści ZSRR na Polskę 17 września 1939roku.No Valid Folder Selected

Uczniowie na tablicy interaktywnej oglądali program „Ziarno”, poświęcony II wojnie światowej.Mieli okazję zobaczyć jak wyglądało: Westerplatte i słynny pancernik Schleswik Holstein,  z którego strzały rozpoczęły atak na Polskę w 1939 roku. Potem wspólnie zapaliliśmy znicz symbolizujący pamięć o poległych i pomodliliśmy się za żołnierzy i ofiary cywilne tej straszliwej wojny. Uczniowie mieli okazję obejrzeć także krótki film IPN pt”Niezwyciężeni”, przedstawiający prawdziwą, niezafałszowana historię agresji na Polskę i udział Polaków na frontach II wojny światowej. W drugiej części „akademii” uczniowie poprzez działanie uczyli się radzić sobie w trudnych warunkach / przejście przez barykadę – tunel – przenoszenie poczty  i opatrunków dla rannych żołnierzy/. Dzieci i młodzież w grupkach grały w „Memory 1939”, starając się zapamiętać jak najwięcej szczegółów dotyczących II wojny światowej. Pozostałe klasy układały puzzle 69 – elementowe, tworzące granicę Państwa Polskiego.

Akademię przygotowali: p. Monika Król – Moździerz, p. Andrzej Gruszecki, p. Łukasz Drąg, p. Magdalena Szerszeń. Scenografię: p. Monika Solarska

 

Skip to content