Przejdź do treści
OBCHODY DNIA GODNOŚCI
28 maja 2013

OBCHODY DNIA GODNOŚCI

21 maja 2013 r. odbyły się, jak co roku obchody DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.  Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in. władze powiatu , dyrektorzy placówek kulturalnych, oświatowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli  oraz uczniowie niepełnosprawni wraz z rodzicami i opiekunami z różnych placówek oświatowych powiatu dębickiego.

No Valid Folder Selected

No Valid Folder Selected

 

Dzień  ten był świętem naszych uczniów i naszych gości – dniem otwartym naszej szkoły. Na wstępie p. dyrektor M. Biłas powitała przybyłych na tę uroczystość. W części artystycznej zaprezentowaliśmy efekty pracy naszych uczniów, zwracając uwagę na możliwości jakie tkwią w osobach niepełnosprawnych.

  • występy artystyczne uczniów

Przedstawienie na podstawie  H.CH Andersena -Świniopas  Chęciek, p. A. Gruszeczki, p. A.Borkowska,p.Szerszeń
Piosenki, Poranek życia  i Vademecum skauta   Chęciek, p. A. Gruszeczki,
Układy taneczne:  taniec współczesny do piosenki Survivor „Eye of the tiger” p. A. Chęciek, p. A. Gruszeczki,
Polka:  p.B.Kołodziej, p.M.Przybycień
Mini scenkę teatralną:  Bajka o rycerzach  p.B.Strzyż
Scenografię do przedstawienia przygotowała p.A.Jurkiewicz

  • konkurs plastyczny: „Świat w kolorach tęczy” p. A. Zachara – Kusek, p. M. Solarska – Cieśla, p. A. Żądło;
  • zabawy i konkurencje sportowe – p. U. Burkat, p. Ł. Drąg, p. M. Kramarz, p. Z. Rajnfus,
  • harcerska loteria fantowa- p.M.Szerszeń,p.Ł.Drąg,p.A.Jurkiewicz
  • Kiermasz prac uczniów naszej szkoły p.A.Jurkiewicz ,p.M.Toczyńska -Ożog
  • zabawa taneczna.

Ważną częścią programu było rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno – Plastycznego „Mój piękny ogród”. Głównym założeniem wykonywanych prac było wykorzystanie elementów roślinnych. Nadesłane prace charakteryzowały się dużą pomysłowością. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca i wyróżnienie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Więcej informacji w zakładce konkursy.Przybyli goście mogli również podziwiać wystawę prac plastycznych uczniów szkoły, przygotowaną przez nauczycieli przedmiotów artystycznych, którą zorganizowały p. J. Janiec oraz p. M. Reguła. Zaprezentowano także wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w XI Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym, w którym brało udział 3191 dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Organizatorzy tego konkursu to nauczyciele: p.K.Lewtak, p.A.Jurkiewicz i p.P.Stachnik oraz Wydawnictwo KOMLOGO (organizatorzy dziękują za pomoc p.D.Tokarz i p.N.Popieli). Więcej informacji w zakładce konkursy i na www.komlogo.pl
Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowano potrawy z grilla, którego dzielnie obsługiwał p. P.Stachnik oraz  ciasta, owoce,  napoje. Poczęstunek na stół reprezentacyjny, pięknie  udekorowany przez p. J. Janiec oraz p. M. Regułę, przygotowali: p. J. Parys, p. A. Borkowska, p. E. Dudziak, p. A. Maciuba, p. A. Sobolak, p. M. Hajduk, p. E.Górecka, p. B.Strzyż
Ostatnim punktem obchodów tego święta była wspólna zabawa taneczna, przy dźwiękach kapeli ludowej ” Solidarny Senior „,  który zaprosiła i objęła opieką p. E. Wąchadło.    
Serdecznie dziękujemy rodzicom, bez pomocy których nie było by możliwe zorganizowanie tego  spotkania: p. A.Kloc , p .G Stachowiak  p. B. Świątek p.U. Zbylut , p. A. Musiał, p. Z. Pitak, oraz pozostałym rodzicom, którzy zaangażowali się w przebieg tej uroczystości.
Podziękowania też składamy naszym sponsorom, którzy wsparli nas w tym dniu i wspierają swoją pomocą przy organizowaniu innych imprez szkolnych i pozaszkolnych – właścicielom firm:
Dyrektorowi Galerii Dębickiej – p. M. Augustyńskiemu, dyrektorowi kontraktu z firmy Budimex SA – p. G. Domaradzkiemu, prezesowi Fundacji  Twoja Szansa- p. A. Mikrut, prezesowi firmy Ventor- p. J. Urbanik,  Darco Sp. z. o. o. oddział w Dębicy F.P.H.J. Darłak. Kograko Dębica FHU- S.J. Grażyna i Krzysztof Kozak. KOS- Firma Spożywcza P. P. H. U  K. Mazur W. Zych. Zakładów Mięsnych  Dobrowolscy, Tabor- Zakłady Produkcyjno-Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń – M. Dybowski,  – Przedsiębiorstwo produkcyjno-Handlowe,  Pex-Pool, Carrefour- Hipermarket Dębica,, PBS- Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział  w Dębicy, panu K. Szymaszkowi – właścicielom piekarni, Bogmar PPHU- M. Kamiński-sklep ze sprzętem RTV, AGD i TV-sat, Pex-Pool- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe,Zakłady Mięsne Szynk-pol ,Zakłady Mięsne Miraż , Zakłady Mięsne Drąg, Zakłady Cukrownicze w Podgrodziu, Firma Rojan.
Pamiętajmy! Godność i szacunek wobec drugiego człowieka możemy kształtować poprzez organizowanie takich spotkań, ale najważniejsze jest, aby te wartości towarzyszyły nam w życiu codziennym.

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ  ?  21 maja 2013 r.

21 maja 2013 r. odbyły się, jak co roku obchody DNIA GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ.  Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in. władze powiatu , dyrektorzy placówek kulturalnych, oświatowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz uczniowie niepełnosprawni wraz z rodzicami i opiekunami z różnych placówek oświatowych powiatu dębickiego. Dzień ten był świętem naszych uczniów i naszych gości ? dniem otwartym naszej szkoły. Na wstępie p. dyrektor M. Biłas powitała przybyłych na tę uroczystość. W części artystycznej zaprezentowaliśmy efekty pracy naszych uczniów, zwracając uwagę na możliwości jakie tkwią w osobach niepełnosprawnych.

? występy artystyczne uczniów

-Przedstawienie na podstawie H.CH Andersena -Świniopas Chęciek, p. A. Gruszeczki, p. A.Borkowska,p.Szerszeń

– Piosenki, Poranek życia i Vademecum skauta Chęciek, p. A. Gruszeczki,

-Układy taneczne: taniec współczesny do piosenki Survivor Eye of the tiger? p. A. Chęciek, p. A. Gruszeczki,


-Polka: p.B.Kołodziej, p.M.Przybycień

-Mini scenkę teatralną: Bajka o rycerzach p.B.Strzyż

Scenografię do przedstawienia przygotowała p.A.Jurkiewicz

? konkurs plastyczny: ?Świat w kolorach tęczy ? p. A. Zachara ? Kusek, p. M. Solarska ? Cieśla, p. A. Żądło;

? zabawy i konkurencje sportowe – p. U. Burkat, p. Ł. Drąg, p. M. Kramarz, p. Z. Rainfus,

? harcerska loteria fantowa- p.M.Szerszeń,p.Ł.Drąg,p.A.Jurkiewicz

Kiermasz prac uczniów naszej szkoły p.A.Jurkiewicz ,p.M.Toczyńska -Ożog

? zabawa taneczna.

Ważną częścią programu było rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Ekologiczno – Plastycznego „Mój piękny ogród”. Głównym założeniem wykonywanych prac było wykorzystanie elementów roślinnych. Nadesłane prace charakteryzowały się dużą pomysłowością. Jury przyznało trzy pierwsze miejsca i wyróżnienie w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne. Więcej informacji w zakładce konkursy.

Przybyli goście mogli również podziwiać wystawę prac plastycznych uczniów szkoły, przygotowaną przez nauczycieli przedmiotów artystycznych, którą zorganizowały p. J. Janiec oraz p. M. Reguła.

Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowano potrawy z grilla, którego dzielnie obsługiwał p. P.Stachnik oraz ciasta, owoce, napoje. Poczęstunek na stół reprezentacyjny, pięknie udekorowany przez p. J. Janiec oraz p. M. Regułę, przygotowali: p. J. Parys, p. A. Borkowska, p. E. Dudziak, p. A. Maciuba, p. A. Sobolak, p. M. Hajduk, p. E.Górecka, p. B.Strzyż

Ostatnim punktem obchodów tego święta była wspólna zabawa taneczna, przy dźwiękach kapeli ludowej ? Solidarny Senior ?,  który zaprosiła i objęła opieką p. E. Wąchadło.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, bez pomocy których nie było by możliwe zorganizowanie tego spotkania: p. A.Kloc , p .G Stachowiak p. B. Świątek p.U. Zbylut , p. A. Musiał, p. Z. Pitak, oraz pozostałym rodzicom, którzy zaangażowali się w przebieg tej uroczystości.

Podziękowania też składamy naszym sponsorom, którzy wsparli nas w tym dniu i wspierają swoją pomocą przy organizowaniu innych imprez szkolnych i pozaszkolnych – właścicielom firm:

Dyrektorowi Galerii Dębickiej – p. M. Augustyńskiemu, dyrektorowi kontraktu z firmy Budimex SA – p. G. Domaradzkiemu, prezesowi Fundacji ? Twoja Szansa?- p. A. Mikrut, prezesowi firmy ?Ventor?- p. J. Urbanik, ?, ?Darco? Sp. z. o. o. oddział w Dębicy F. P. H. ? J. Darłak. ?Kograko? Dębica FHU- S. J. Grażyna i Krzysztof Kozak. ?KOS?- Firma Spożywcza P. P. H. U ? K. Mazur W. Zych. Zakładów Mięsnych ? Dobrowolscy?? ?, ?Tabor?- Zakłady Produkcyjno-Naprawcze Taboru Maszyn i Urządzeń – M. Dybowski, – Przedsiębiorstwo produkcyjno-Handlowe, ? Pex-Pool?-, ? ? Carrefour?- Hipermarket Dębica,, ?PBS?- Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział w Dębicy, panu K. Szymaszkowi – właścicielom piekarni, ?Bogmar? PPHU- M. Kamiński-sklep ze sprzętem RTV, AGD i TV-sat, ? Pex-Pool?- Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe,Zakłady Mięsne Szynk-pol ,Zakłady Mięsne Miraż , Zakłady Mięsne Drąg, Zakłady Cukrownicze w Podgrodziu, Firma Rojan.

Pamiętajmy! Godność i szacunek wobec drugiego człowieka możemy kształtować poprzez organizowanie takich spotkań, ale najważniejsze jest, aby te wartości towarzyszyły nam w życiu codziennym.

 

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

19 lutego 2024

Walentynki
Walentynki

16 lutego 2024

Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

16 lutego 2024

Skip to content