Przejdź do treści
NAGRODA MARSZAŁKA DLA JAGODY JAKUBEK
17 grudnia 2015

NAGRODA MARSZAŁKA DLA JAGODY JAKUBEK

Finał XXV Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej, który się odbył dnia 11 grudnia 2015 roku w MGOK w Sędziszowie Małopolskim przyniósł nam sporą niespodziankę. Spośród 47 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych, głównie z liceów i placówek kulturalnych uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Dębicy – Jagoda Jakubek została uhonorowana NAGRODĄ SPECJALNĄ Marszałka Województwa Podkarpackiego w kategorii młodzież – recytacja. No Valid Folder Selected

Z okazji jubileuszu tego najstarszego w Polsce konkursu o charakterze religijnym życzenia dla organizatorów i uczestników przesłał papież Franciszek. Ze swoim przesłaniem, by poezja towarzyszyła nam w każdym, a szczególnie w świątecznym czasie dołączył się bp Jan Wątroba, fundator wyjazdu do Rzymu jednej z uczestniczek. Podniosłą atmosferę dopełniała wystawa ikon pisanych przez p. M. Nowak i A. Michalską. Wartościowe utwory zaprezentowane przez uzdolnionych adeptów sztuki żywego słowa i śpiewu z całego województwa dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i sprawiły, że niejeden uczestnik konkursu chciałby jeszcze raz stanąć na scenie sali widowiskowej im. E. Zolowskiego w Sędziszowie Młp. Jagodę Jakubek do występu na XXV Podkarpacki Konkurs Poezji Religijnej przygotowała Bogusława Strzyż.

 

Najnowsze wpisy

Jadłospis
Jadłospis

15 kwietnia 2024

BIERZMOWANIE
BIERZMOWANIE

11 kwietnia 2024

Jadłospis
Jadłospis

8 kwietnia 2024

Skip to content