Przejdź do treści
MISTRZOWIE NA CZERWONYM DYWANIE
8 grudnia 2015

MISTRZOWIE NA CZERWONYM DYWANIE

W grudniu 2015 roku zakończył się Projekt Mistrzowie – Mistrzom, którego celem było promowanie pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnością intelektualną. Przez 13 miesięcy uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i SPdP podejmowali  różnorodne działania w nietypowych miejscach i sytuacjach wraz z mistrzami ze świata muzyki, coachingu, medycyny, teatru, opery, tańca, karate, zapasów, pożarnictwa, czy też sztuk plastycznych i kulinarnych. No Valid Folder Selected No Valid Folder Selected

Efektem tych wspólnych spotkań i pasji jest zaprezentowany podczas wernisażu w Galerii Sztuki MOK dnia 1 grudnia br. Kalendarz Mistrzów na 2016 rok. Licznie zebrana publiczność mogła też obejrzeć fotosy, zdjęcia wykonane podczas sesji oraz wspólne dzieło: ogromnych rozmiarów obraz Ścieżki życia z przyszłości. Wachlarz artystycznych doznań wzbogacił pochodzący z Australii Jean Pierre Antaki –  mistrz gitary hiszpańskiej. Wzajemna serdeczność, promienny uśmiech na twarzach uczniów i zaproszonych na czerwony dywan gości z całą pewnością świadczą o tym,  że idea projektu była społecznie ważna i warta zaangażowania co najmniej setki ludzi. Autorem i koordynatorem projektu jest Bogusława Strzyż.
Na uznanie i podziękowanie zasługują:
– dzieci i  młodzież z ZSS w Dębicy: Mateusz Kontrabecki, Aneta Wołowiec, Hubert Stachnik, Sylwia Wojtuła, Natalia Hołota, Klaudia Stec, Kaja  Zbylut, Monika Bartkowicz, Jagoda Jakubek, Beata Kmiecik, Patrycja Bandyk, Michał Zaborowski, Dominik Wnęk, Weronika Czerepak, Kamil Jurkowski, Maciej Głogowski, Przemysław Kupiec, Patrycja Studzińska, Barbara Bazuła, Patrycja Bandyk, Anna Wąsik, Joanna Klisiewicz, Oskar Głodek, Tomasz Biduś, Dawid Gulis, Mateusz Kwiatek, Kamil Nawracaj, Dawid Kliś, Konrad Pitak, Wiktoria Cielak
oraz ich rodzice p. Janina Jakubek, Anna Głogowska, Bożena Jurkowska, Grażyna Bandyk, Małgorzata Bazuła, Ewelina Cielak i p. Zbigniew Pitak;
– karatecy wszystkich kategorii wiekowych,  z czarnymi pasami:  Karolina Zarychta, Krzysztof Kiwior, Adam Królikowski, Tomasz Podlasek;
– uczestnicy zajęć plastycznych w Galerii Sztuki MOK: Kacper Ligęska, Bartosz Grzybowski, Dominika Szynal, Julia Żymuła, Gabriela Zbaraza, Klaudia Koper, Dominik Ratuszyński;
– Filip Dankowski – wolontariusz z ZSE w Dębicy;
– dzieci z zespołu Mali Igloopolanie: Maria Chęciek, Magdalena Pociask, Jakub i Daniel Pasik, Kacper Kocaba wraz z rodzicami;
– Dyrekcja i nauczyciele ZSS: Danuta Wadas, Ewelina Dudziak, Anna Borkowska, Barbara Rubach i Anna Chęciek.
Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do dr Andrzeja Stawickiego ? ordynatora oddziału chirurgii; właścicielki Szkoły Coachingu – Lilianny Kupaj; aktorów Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie: Doroty Godzic, Lidii Bogaczówny i Wojciecha Skibińskiego; mezzosopranistki Katarzyny Plewniak; założycieli Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego: Katarzyny Michoń – Szczerby i Piotra Szczerby; szefa Galerii Sztuki MOK Ryszarda Kucaba oraz plastyków Marioli Zając i Magdaleny Daniek; stylistki Anny Pazdan, restauratora Piotra Bassary; dyrektora PSM im. K. Pendereckiego – Stanisława Świerka; strażaków OSP Pustynia: Wacława Barana, Marcina Łączaka, Jacka Mądro, Przemysława Kacały; mistrza świata w zapasach – Józefa Lipienia oraz trenera Ryszarda Koniecznego, a także Kingi Jurek – choreograf zespołu Mali Igloopolanie za pomoc w realizacji tej szlachetnej idei.

 

Skip to content