Przejdź do treści
MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI
20 października 2020

MARCINKOWE ROGALE POMOGĄ WOJTKOWI

Już 3 listopada ruszy kolejna akcja MARCINKOWE ROGALE. Jej pomysłodawczynią jest właścicielka cukierni „Bassara” – pani Barbara Bassara – Poprawa, która od wielu lat wspiera działalność Stowarzyszenia „Z Potrzeby Serca” działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy. Mimo trudnej dla przedsiębiorców sytuacji, spowodowanej epidemią COVID-19, pani Basia nie pozostała obojętna na potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jej empatia i wrażliwe serce sprawiły, że w tym roku dochód ze sprzedaży marcinkowych rogali i rogalików przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów operacji i rehabilitacji naszego ucznia, Wojtka Barana.

Wojtek ma 11 lat i jest uczniem klasy piątej Szkoły Specjalnej w Dębicy. Chłopiec ma zespół Downa, wadę wzroku i niedoczynność tarczycy. W zeszłym roku wykryto u niego poważną wadę słuchu, która bez szybkiego przeprowadzenia odpowiedniego zabiegu operacyjnego grozi głuchotą. Niestety, trudna sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że czas oczekiwania na operację refundowaną przez NFZ jest bardzo długi i niepewny. Z tego powodu, rodzice Wojtka podjęli decyzję o jak najszybszym leczeniu syna w prywatnej klinice. Koszt samego zabiegu wynosi 20 tysięcy złotych. Oprócz niego konieczna jest długotrwała rehabilitacja oraz zakup specjalistycznych aparatów słuchowych.

Głęboki niedosłuch, z którym zmaga się Wojtek, znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie. Mimo to, chłopiec jest pogodnym i bardzo energicznym dzieckiem. W szkole dał się poznać jako dobry kolega i aktywny uczeń, biorący udział w wielu konkursach, także wojewódzkich oraz licznych szkolnych występach. Wojtek, również chętnie pomaga swoim rodzicom w prostych pracach domowych, a od 4 lat należy do Akademii Małego Strażaka w Brzeźnicy, gdzie uczył się udzielania pierwszej pomocy, był wolontariuszem podczas ostatniego finału WOŚP i sadził drzewka z firmą Tikkurila.


Wojtek jest sympatycznym chłopcem z wieloma pasjami i marzeniami. By mógł je realizować, potrzebuje pomocy, która jest możliwa dzięki akcji MARCINKOWE ROGALE. Każdy rogal to krok do operacji, która pomoże Wojtusiowi słyszeć, dlatego też zachęcamy do zakupu tych wypieków. Rogale będzie można zakupić w
Cukierni Bassara przy ulicy Cmentarnej 13, w dniach 3-10.11.2020 r. w następujących godzinach:

  • 7.30-16:00 od wtorku do piątku,

  • 9:00 -16:00 w sobotę,

  • 10:00-15:00 w niedzielę.


Serdecznie zapraszamy na pyszne rogale do Cukierni Bassara –
ZJEDZ ROGALA ZA ZDROWIE WOJTKA!


Większą ilość można będzie zamawiać pod nr tel:
506 416 626 oraz 602 626 679.

Skip to content