Przejdź do treści
KSZTAŁTUJEMY DOBRE NAWYKI – ZADANIA NA 2015/16
14 września 2015

KSZTAŁTUJEMY DOBRE NAWYKI – ZADANIA NA 2015/16

Program Wychowawczy Szkoły „Kształtujemy Dobre Nawyki”
Zadania szczegółowe na rok szkolny 2015 / 2016

I. HIGIENA OSOBISTA
Październik – Temat: „O zdrowie dbam – czyste ręce mam”-  m.in.: przystąpienie do kolejnej edycji programu „Akademii Czystych Rąk – Carex”, przypomnienie instruktażu poprawnego mycia rąk, film edukacyjny. (Nawiązanie do Światowego Dnia Mycia Rąk – 15 X).
II. DOBRE WYCHOWANIE
Grudzień – Temat: ” Szanuję siebie – szanuję ciebie! ” – m.in. cechy wspólne i różnice miedzy ludźmi, niewłaściwe zachowaniach wobec inności, szacunek i akceptacja, Prawa Człowieka i Prawa Dziecka – gość: psycholog. (Nawiązanie do: Dnia Tolerancji – 16 XI, Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych – 3 XII, Dnia Praw Człowieka – 10 XII).
III. ZDROWY STYL ŻYCIA
Marzec – Temat: „Wielkie serce mam – o przyrodę dbam!” – m.in. zachowania i działania zagrażające roślinom i zwierzętom, ochrona przyrody, rezerwaty, pomniki przyrody, film edukacyjny „Jak się zachować w lesie’ – gość: leśniczy. ( Nawiązanie do Światowego Dnia Lasu – 21 III).
IV. MOJE OBOWIĄZKI DOMOWE
Czerwiec – Temat: „Bezpieczne wakacje – ostrożnie z prądem!” – kształtowanie nawyku bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także odpowiedzialnego zachowania wokół infrastruktury energetycznej, m.in.: filmy edukacyjne „Nie taki prąd straszny” oraz „Włącz ostrożność!”
Koordynatorzy: Anita Zachara – Kusek, Aneta Żądło.

Skip to content