Przejdź do treści
KROWA KŁAMCZUCHA – TEATRZYK KUKIEŁKOWY Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE
12 marca 2014

KROWA KŁAMCZUCHA – TEATRZYK KUKIEŁKOWY Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

Dnia 6 marca 2014 r. zawitali do naszej szkoły artyści teatru kukiełkowego „Tomcio” z Nowego Sącza, którzy przedstawili nam spektakl pt. „Krowa Kłamczucha” na podstawie bajki Janiny Porazińskiej.

No Valid Folder Selected

 

Sztuka w zabawnej formie opowiada o niesfornej krowie. Tytułową bohaterką przedstawienia była krowa, która okłamywała swoich bliskich: gospodynię, Paulinkę, pieska, kotka. W konsekwencji gospodyni kazała jej opuścić dom. Zarozumiała krowa kłamczucha zamieszkała w domku w lesie, przeganiając z niego inne zwierzęta: lisa, niedźwiedzia i wilka. Chciała przegonić także jeża, ale ten niepostrzeżenie zwinął się w kulkę i z całej siły wbił się w ciało krowy, dając jej w ten sposób nauczkę. Bohaterka aż zawyła z bólu. Słysząc przeraźliwy krzyk, Paulinka odnalazła kłamczuchę w lesie i oswobodziła ją z igieł jeża. Po tym zdarzeniu, krowa zrozumiała, jak źle postępowała wobec swoich bliskich oraz zwierząt leśnych. Przeprosiła za swoje zachowanie i obiecała, że nigdy więcej nikogo nie okłamie. Szczęśliwa, wróciła z Paulinką do domu. Przedstawienie, oprócz wielu elementów humorystycznych, zawierało w sobie przede wszystkim naukę, że nie warto okłamywać bliskich i zachowywać się niegrzecznie wobec innych, a za swoje winy zawsze powinno się przeprosić. Z teatrzyku wypływał cenny morał uczący prawdomówności, umiejętności wybaczania a także prawdziwej przyjaźni.

Skip to content