Przejdź do treści
KRAKOWSKIE IMPRESJE TEATRALNE
14 marca 2015

KRAKOWSKIE IMPRESJE TEATRALNE

„Kultowa opowieść Bauma”  w niezwykle atrakcyjnej oprawie scenicznej i ze świetnymi piosenkami słynnego kompozytora i wokalisty Grzegorza Turnaua. Magiczne efekty specjalne, jakich dotąd nie oglądano teatrze. Zachęceni tak obiecującą recenzją zamieszczoną w programie Teatru im. Juliusza Słowackiego postanowiliśmy na własne oczy przekonać się, czy magia ” Czarnoksiężnika z Krainy OZ” w reżyserii Jarosława Kiliana podziała na dzieci i młodzież z ZSS w Dębicy.  No Valid Folder Selected

To, co zobaczyliśmy przerosło nasze wyobrażenia. Dialogi skrzyły się cytatami „z wieszczów narodowych”, wplatane w pełne prostoty, ale uderzające swą szczerością teksty. Pragnienie bycia mądrym  i odważnym człowiekiem, wyposażonym w żywe, czujące serce szczególnie wzruszało naszych uczniów. Zwłaszcza, że dzięki gościnności Dobrej Czarownicy – Doroty Godzic- roztaczającej urok swym aksamitnym głosem mogli na  żywo podziwiać mistrzowską obsadę po spektaklu zza kulis.
Sami też wcielili się w role awangardowej młodzieży lat dwudziestych ubiegłego wieku. W restauracji „Alchemia” czekała na nich kolejna niespodzianka – spotkanie z p. Katarzyną Plewniak; znaną śpiewaczką występującą w wielu dębickich operach, która pięknym mezzosopranem powitała adeptów sztuki aktorskiej fragmentem arii Carmen. Z wrażenia niektórym frytki powypadały z ust, a gorąca herbata zdążyła się nieco przestudzić. Zdjęcia w zabytkowych wnętrzach, plenery na placu targowym oraz na uliczkach pełnego uroku Kazimierza wymagały dużego skupienia na zadaniach aktorskich, ale też spontanicznej radości, która udzielała się przechodniom i gościom, mówiącym w wielu obco brzmiących językach. Wszystko to wydarzyło się 6 marca w Krakowie, a efekty tej wycieczki pełnej wrażeń będzie można zobaczyć na kartach Kalendarza Mistrzów na 2016 rok.
Zdjęcia podczas sesji wykonywał p. M. Strzyż. Uczestnicy wycieczki z klas: 5 r. n., II Guz B, III Guz A, I PA, II PC oraz z Klubu Absolwenta –  nagrodzeni za udział w występach artystycznych mogli na chwilę wcielić się w inną epokę dzięki  nauczycielom: p. B. Strzyż, p. A. Borkowskiej, p. B. Rubach oraz opiece rodzica – p. J. Jakubek.

Skip to content