Przejdź do treści
KLUB „DRAGON” OLIMPIADY SPECJALNE
3 czerwca 2013

KLUB „DRAGON” OLIMPIADY SPECJALNE

KLUB „DRAGON” OLIMPIADY SPECJALNE

Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną od ósmego roku życia wzwyż całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportowych.
Ta forma aktywności wpływa na rozwój sprawności fizycznej, daje sposobność demonstrowania odwagi, doświadczania radości i dumy z własnych sportowych osiągnięć. Uczestnictwo w ruchu Olimpiad Specjalnych to również szansa na nowe przyjaźnie i możliwość pełniejszego włączenia się w życie społeczności lokalnej. Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uprawiania sportów indywidualnych i zespołowych, dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości.
Celem Olimpiad Specjalnych jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez udział we współzawodnictwie sportowym oraz zwiększenie świadomości społecznej i  szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą forma niepełnosprawności.
Klub działa przy ZSS w Dębicy, prowadzone są cykliczne zajęcia na kręgielni, stadionie, boisku oraz sali gimnastycznej. Startujemy w zawodach z dyscyplin: piłka nożna, LA, badminton, tenis stołowy, kolarstwo, bocce, bowling, jesteśmy organizatorami zawodów wojewódzkich w piłce nożnej oraz bowlingu. Nasze najlepsze wyniki to starty w zawodach ogólnopolskich z bardzo dobrymi rezultatami.

Skip to content