Przejdź do treści
KARTKI Z BIBLII
7 marca 2015

KARTKI Z BIBLII

W dniach 4,5,6 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem ” Kartki z Biblii”. No Valid Folder Selected

 

W pierwszym dniu po modlitwie spotkania rekolekcyjne rozpoczęliśmy od pojednania z Jezusem Miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania. Następnie uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej. Uczniowie poszczególnych klas wykonali serca, na których zapisali swoje postanowienia wielkopostne. Poszczególne klasy w czasie trwania nabożeństwa ofiarowały Jezusowi swoje dary, ozdabiając krzyż Zbawiciela. Hasłem przewodnim Drogi Krzyżowej był Jezus Miłosierny i pieśń ku Jego czci ” Jesteś cały Miłosierdziem. Takiego Ciebie chcę. Twoje ręce wskroś przebite. Błogosławią mnie „. Każdy uczestnik otrzymał obrazek z jego świętym obliczem.  W drugim dniu poznawaliśmy wybrane Kartki z Pisma Świętego: stworzenie świata, Arka Noego, Mojżesz i manna na pustyni, 10  przykazań Bożych, powołanie Apostołów, Ogród Oliwny, Niedziela Palmowa. Patrzyliśmy i słuchaliśmy Słowa Bożego.  Następnie uczniowie otrzymali pomoce do pracy w grupach i wraz z wychowawcami, opiekunami wykonali wybraną przez siebie kartkę z Biblii lub wykonywali potrawy biblijne: szaszłyki z raju, szaszłyki z oliwek z Ogrodu Oliwnego i chleb – mannę, którą Bóg karmił Izraelitów, gdy szli do Ziemi Obiecanej przez pustynię. W trzecim dniu poszczególne klasy prezentowały efekty swojej pracy. Podziwialiśmy Kartki z Biblii i smakowaliśmy się w potrawach biblijnych. Następnie udaliśmy się do kościoła p.w. Matki Bożej Anielskiej na Mszę świętą, którą celebrował ks. Paweł. Na tym zakończyliśmy nasze rekolekcje.

Organizatorzy: Karina Watoła, Małgorzata Hajduk. Dekoracja: Monika Solarska- Cieśla. Za muzyczne wsparcie dziękujemy Magdalenie Szerszeń, Annie Gąsior i Pawłowi Stachnikowi.

 

Dziękujemy również wszystkim, którzy z życzliwością  włączyli się w zaplanowane działania rekolekcyjne.

Skip to content