Przejdź do treści
JEM ZDROWO I KOLOROWO
22 listopada 2013

JEM ZDROWO I KOLOROWO

W ramach szkolnego programu „Kształtujemy Dobre Nawyki” odbyły się kolejne warsztaty dla uczniów (15.11.2013r.). Spotkanie to poświęcone było zdrowemu odżywianiu – „Jem zdrowo i kolorowo”.

No Valid Folder Selected

 

Uczniowie przynieśli owoce i warzywa. Bez większych trudności rozpoznawali je zmysłem dotyku i smaku. Podzielili się również swoja wiedzą, jak wykorzystać je w kuchni. Z uwagą wysłuchali pogadanki przeprowadzonej przez szkolną pielęgniarkę p. Irenę Kopeć. Przekazała ona zebranym informacje między innymi na temat zasad zdrowego odżywiania oraz korzyści wynikających ze spożywania owoców i warzyw. Następnie, każda klasa, wykonała pracę plastyczną pt.”Drzewo dobrych nawyków żywieniowych” i „Drzewo złych nawyków żywieniowych”. Do pracy wykorzystano wycinki prasowe przedstawiające zdrowe i niezdrowe produkty żywnościowe. Kolejne zadanie polegało na ułożeniu z rozsypanki wyrazowej hasła „Jem zdrowo i kolorowo” i naklejeniu go na drzewie ze zdrowymi produktami. Uczniowie złożyli deklarację pracy nad kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania. Każda klasa zabrała swoje drzewa i umieściła je w salach lekcyjnych jako „przypominajkę”, jak jeść zdrowo i kolorowo! Podsumowaniem spotkania były: bajka o zdrowym odżywianiu z serii „Domisie”(młodsi uczniowie) oraz  wysłuchanie wierszy „Witaminowe abecadło” S. Karaszewskiego oraz „Na straganie” J. Brzechwy (starsi uczniowie). Przyniesione warzywa i owoce wykorzystano na przygotowanie m.in.: sałatki owocowej i zupy jarzynowej. Nauczyciele – wychowawcy otrzymali tabele, w których wszyscy uczący zaznaczać będą pracę uczniów nad kształtowaniem nawyku zdrowego odżywiania (np. zjadanie surówek, przynoszenie do szkoły zdrowych przekąsek i napojów, ograniczenie słodyczy). Po czterech tygodniach, podsumujemy starania uczniów i wyłonimy „Mistrzów zdrowego odżywiania”. Zapraszamy rodziców do współpracy! – organizatorzy Aneta Żądło i Anita Zachara-Kusek. Dziękujemy!

Skip to content